fbpx
A password will be e-mailed to you.

KTM nie przestaje szaleć z zakupami. Po Husqvarnie przyszedł czas na GasGasa! Szykuje się offroadowa i elektryczna rewolucja?

KTM od kilku dobrych lat rozdaje karty na offroadowym rynku i po raz kolejny udowodnił, że nie zamierza zwalniać swojej ekspansji. Po kupieniu w 2013 roku Husqvarny i przekształceniu jej w prężnie działającego producenta i swoją markę premium, KTM nabył teraz hiszpańską markę GasGas! Tym razem szef austriackiego potentata Stefan Pierer do swojej „kolekcji” dołożył 60% udziałów w Black Toro Capital będącej właścicielem hiszpańskiej marki i szykuje się do przekształcenia spółki KTM AG w Pierer Mobility AG oraz oddzielenia jej od rdzennej firmy.

GasGas

Dzięki temu GasGas będzie mógł liczyć na potężny zastrzyk gotówki, a więc i mocny rozwój offroadowych motocykli, a KTM w swojej sieci dealerskiej będzie chciał sprzedawać elektryczne pojazdy Torrot w swojej sieci dealerskiej.

Produkcja maszyn GasGas oraz elektrycznych pojazdów Torrot będzie kontynuowana w hiszpańskiej fabryce w Gironie, ale przeniesienie offroadowej sekcji do nowego miejsca w Europie (zapewne Mattighofen w Austrii) jest bardzo prawdopodobne.

Advertisement

GasGas Enduro 2019 w akcji

Póki co pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i obserwować, jak KTM coraz bardziej dominuje offroadowy rynek i zaczyna podbijać również świat elektrycznych maszyn. W końcu Bajaj Auto, który jest właścicielem 48% udziałówk KTM AG ogłosił rozpoczęcie produkcji elektrycznych maszyn w Indiach i sprzedawanie ich na europejskim rynku do 2022 roku.

KOMENTARZE