fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykle Kruger to dzieła sztuki, które muszą jednocześnie wykazywać się osiągami godnymi swojego wyglądu. Dla najnowszego, ekscytującego projektu firma Krugger wybrała na dostawcę opon markę Dunlop.

W ostatnich dniach założyciel firmy, Fred Krugger, zademonstrował szczególne dzieło, które zostało oparte na motocyklu Yamaha SR400. Konstrukcja jest hołdem dla Bernarda Ansiau, wieloletniego inżyniera i mechanika legendy MotoGP Valentino Rossiego.

Krugger SR400 otrzymał osobistą aprobatę samego Ansiau. ”Jestem pod dużym wrażeniem tego, co Fred Krugger zbudował w nawiązaniu do historii mojego życia i pasji. To nie jest zwykły motocykl, ale autentyczne dzieło sztuki. Fred Krugger jest czarodziejem i artystą. Jestem pod wielkim wrażeniem jego pracy.„

Ten wyjątkowy model wyposażono w opony Dunlop K82 i TT100. Krugger wybrał je z dwóch powodów. Po pierwsze, do ich produkcji wykorzystuje się technologie inspirowane klasycznymi oponami motocyklowymi Dunlop, które w przeszłości zwyciężały w wielu wyścigach. Jednocześnie TT100 była pierwszą oponą, na której udało się osiągnąć średnią prędkość 100 mil na godzinę w wyścigu Isle of Man TT. Co jednak ważniejsze w takim projekcie, ogumienie Dunlop zachowuje autentyczny wygląd z epoki, do której nawiązuje Krugger.

Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający Dunlop Motorcycle and Motorsport powiedział: ”Jesteśmy dumni z wyboru naszej marki dla projektu Krugger. Na oponach Dunlop Valentino zwyciężył w Mistrzostwach Świata 250GP i 125GP, dlatego ten model jest wspaniałym nawiązaniem do jego sukcesów. Ponadto produkujemy nowoczesne opony w klasycznym stylu, takie jak TT100 i K82, które doskonale pasują do tak wyjątkowego dzieła sztuki.„

KOMENTARZE