fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już za półtora miesiąca najlepsi kierowcy staną do rywalizacji w najtrudniejszym rajdzie świata. W Rajdzie Dakar 2021 wystartuje także 19-letni Konrad Dąbrowski, syn dakarowego weterana i trzykrotnego Mistrza Świata w rajdach cross-country Marka Dąbrowskiego. Konrad, mający już na koncie trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Rajdach Baja, zadebiutuje w styczniowych zmaganiach w barwach zespołu zespołu DUUST Rally Team, jako jeden z najmłodszych uczestników w historii tego rajdu.

Wszyscy fani rajdów terenowych czekają z ekscytacją na styczeń, bo właśnie wtedy rozpocznie się najpopularniejszy i najtrudniejszy rajd na świecie – Dakar. Jeszcze większe emocje widzimy wśród zawodników, którzy po latach przygotowań, treningów i systematycznego rozwijania umiejętności w końcu będą mogli sprawdzić się w sportowej rywalizacji i w trudnych warunkach. Nie inaczej jest w przypadku Konrada Dąbrowskiego. 19-latek z Warszawy, pod opieką swojego ojca Marka Dąbrowskiego, będącego zarazem trenerem i mentorem syna, zamierza spróbować swoich sił z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Kim jest Konrad Dąbrowski?

Konrad rozpoczął swoją karierę w bardzo młodym wieku, co sprawiło, że już jako 13-latek był gotowy na start w Motocrossowych Mistrzostwach Polski. W 2019 roku, zaledwie dwa dni po odebraniu prawa jazdy, 18-latek po raz pierwszy podjął rękawicę w rajdach cross-country. Wystartował wtedy w pięciodniowym rajdzie Rallye du Maroc, uznawanym za wstęp do Rajdu Dakar, podczas którego zawodnicy przechodzą surowy sprawdzian umiejętności. Tym samym Konrad zadebiutował w Mistrzostwach Świata w rajdach cross-country, stając się najmłodszym zawodnikiem, który przekroczył linię mety. Kolejnym przełomowym momentem w karierze Konrada stał się udział w styczniowym rajdzie Africa Eco Race. Dwutygodniowy maraton, wiodący dawnymi trasami afrykańskich edycji Rajdu Dakar, zagwarantował mu najcięższe warunki. Konrad potwierdził swój charakter zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorów i ósme w klasyfikacji generalnej motocyklistów.

W 2020 roku Konrad nie zwalniał tempa, poznając kolejne dyscypliny i odnosząc kolejne sukcesy w renomowanych zawodach. Zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w cross-country, stanął na juniorskim podium Mistrzostw Polski Enduro i wywalczył trzecie miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Rajdach Baja, tym samym zajmując również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Start w Rajdzie Dakar 2021

Konrad wystartuje w Rajdzie Dakar 2021 jako zawodnik zespołu DUUST Rally Team, który razem z Jackiem Czachorem założył jego ojciec. DUUST to jedyny w pełni polski zespół, który jednoczy zawodników z całego świata i przygotowuje ich do zmagań w najcięższych zawodach. Marek Dąbrowski, ojciec Konrada, również wystartuje w najbliższym Dakarze, więc młody zawodnik będzie mógł liczyć na stałe wsparcie bardziej doświadczonego kierowcy przez cały czas trwania rajdu.

Mimo że jest  to pierwszy start Konrada w Rajdzie Dakar, to ma on co do niego ambitne plany. Chce wywalczyć jak najwyższą pozycję w klasyfikacji dakarowych debiutantów “Rookie”, a my, znając jego dotychczasowe osiągnięcia i umiejętności, wierzymy, że zajmie wysoką pozycję.

Rajd Dakar 2021 startuje już 3 stycznia i po raz drugi w historii rozegra się na terenie Arabii Saudyjskiej. Zmierzy się w nim ponad setka motocyklistów z całego świata, a Konrad Dąbrowski będzie najmłodszym reprezentantem naszego kraju. Finał rajdu zaplanowano na 15 stycznia. Kibicujemy Konradowi, aby bezpiecznie dojechał na metę, zajmując jak najwyższe miejsce!

KOMENTARZE