fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas targów Warsaw Motorcycle Show odbędzie się specjalna konferencja poświęcona sezonowi 2019. Zapraszamy wszystkich zawodników i osoby, chcące rozpocząć swoją przygodę z wyścigami pit bike.

Puchar Polski Pit Bike SM w formule, gdzie ścigały się tylko i wyłącznie minimotocykle zadebiutował w minionym sezonie. Nowa propozycja w kalendarzu PZM okazała się przebojem. W szranki na torach asfaltowych stanęli zawodnicy z całego kraju. Wraz z pojawieniem się nowej dyscypliny, udało się również obniżyć wiek startów w tego typu zawodach.

Advertisement

Wcześniejszy wiek minimalny, czyli dwunasty rok życia, stał się teraz maksymalną poprzeczką wiekową najmłodszej klasy Stock 90. Dzięki temu dwunastu zawodników od 8. roku życia, mogło rywalizować na pełnoprawnych zasadach.
-To krok milowy w naszych staraniach o to, by przygodę z motorsportem zaczynać, jak najwcześniej- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – W naszej dyscyplinie ważne jest pokazywanie dobrych wzorów. Chcemy, by młodzi zawodnicy uczyli się zasad panujących na torze, by byli wychowywani w duchu koleżeństwa i fair play. W ten sposób możemy wychować nowe pokolenie sportowców, którzy nie tylko osiągną najwyższe wyniki na szczeblach międzynarodowych, ale będą też wzorem dla kolejnych.

Pit Bike to początek

To co wyróżnia pit bike to fakt, że na jednym torze spotykają się młodzi motocykliści i mistrzowie z innych dyscyplin. To również oni przekazują dalej swoje doświadczenie i pokazują drogę młodszym. – Wiele osób dziwi się, że jako czynny zawodnik, wychowuje sobie przyszłą konkurencję
mówi aktualny mistrz Polski, Marek Szkopek.

Trzymam kciuki, żeby tak było i żebyśmy spotkali się kiedy na jednym torze! Ja ścigam się blisko dwadzieścia lat, czas na młodych. Mam nadzieję, że z czasem będą oni zasilać szeregi w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych FIM EWC, które są aktualnie naszym największym celem. Najlepszym przykładem na to, że pit bike to początek kariery, jest zaproszenie dwóch wyróżniających się zawodników: Michała Budziaszka i Mateusza Hulewicza na testy do zespołu Wójcik Racing Team. Oboje byli z naszym team-em na dwóch hiszpańskich torach i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Podczas prezentacji zespołu na Warsaw Motorcycle Show, okaże się, czy pit bike staną się dla nich trampoliną do świata wyścigów.

Pit Bike to trening

Ale małe motocykle to nie tylko mali zawodnicy. W formie niskobudżetowej to często początek przygody z prawdziwym motorsportem i w tej formule pit bike zafascynowało wielu motocyklistów. Również treningowo pokochali ją dorośli i zawodowcy. W zeszłym sezonie na torze mogliśmy oglądać chociażby Monikę Jaworską, która na swoim koncie ma chociażby mistrzostwo Włoch w wyścigach motocyklowych w klasie kobiet, czy zawodniczkę enduro Dominikę Orlik. Wszyscy uczestnicy podkreślali walor treningowy, jaki dają starty na pit bike.

Już w najbliższą niedzielę podczas Warsaw Motorcycle Show odbędzie się konferencja Pucharu Polski Pit Bike SM 2019. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się wszystkiego o nowym sezonie, a także jak rozpocząć swoją przygodę z zawodami- jakie formalności spełnić, jak przygotować motocykl. Konferencja została zaplanowana w niedzielę 3.marca o godz. 15:00.

Na miejscu będą obecni organizatorzy: Łukasz Pawlikowski MX Otopit Toruń, Mateusz Piontkowski YCF Polska, Maciej Merchel MRF oraz zawodnicy i rodzice najmłodszych rajderów. Konferencja odbędzie się w Strefie Pit Bike w hali D, na terenie Ptak Warsaw Expo. Polecamy!

KOMENTARZE