fbpx
A password will be e-mailed to you.

Czarny motocykl Bardzo wielu motocyklistów stwierdza, że maszyna musi być po prostu czarna i nie zastanawia się nawet nad innymi kolorami. Tradycyjnie ta barwa kojarzy się z bad boy’ami ale podobno jest też luksusowa i wyszukana. Wybierają ją osoby chcące podkreślić swoją indywidualność mające nadzieję, że czarna jak noc maszyna zrobi z nich ghost riderów. […]

Czarny motocykl

Bardzo wielu motocyklistów stwierdza, że maszyna musi być po prostu czarna i nie zastanawia się nawet nad innymi kolorami. Tradycyjnie ta barwa kojarzy się z bad boy’ami ale podobno jest też luksusowa i wyszukana. Wybierają ją osoby chcące podkreślić swoją indywidualność mające nadzieję, że czarna jak noc maszyna zrobi z nich ghost riderów.

Jeśli chodzi o cruisery to po prostu tradycja. Podobno maszyny z tego segmentu w innych kolorach po prostu kiepsko się sprzedają.

Ciekawe jest to, że według badaczy z University of Kentucky czarne motocykle są dość niebezpieczne. Aż 36% wypadków (w 2011 roku) kiedy to kierowca samochodu zajeżdżał drogę motocykliście dotyczyło właśnie czarnych jednośladów.

Biały motocykl

Kolor biały kojarzy się z czystością i światłem. Nie bez przyczyny większość dobrych bohaterów jeździ właśnie na białych koniach. Motocykliści wybierający białe maszyny podobno chcą podkreślić dobre cechy swojego charakteru. Ponoć w większości wypadków są to też perfekcjoniści.

Jeśli zatem uważasz się za księcia z bajki, który nie boi się czyszczenia swojej maszyny po każdej jeździe biały jednoślad jest dla Ciebie.

Czerwony motocykl

Czerwony to przede wszystkim prędkość i energia. Podobno motocykliści wybierający takie maszyny są odważni i kochają życie. Z drugiej strony są dość samolubni i potrzebują wiele uwagi w czym oczywiście pomaga rzucający się w oczy motocykl.

Złośliwe kobiety twierdzą, że facet na czerwonym motocyklu to maminsynek, któremu trzeba poświęcić więcej atencji niż małemu dziecku.

Zielony motocykl

Ekologia to fajna rzecz (ekolodzy już niekoniecznie), zielony to kolor kojarzący się właśnie przede wszystkim z naturą. Osoby wybierające jednoślady w tym kolorze są podobno ekscentryczne (no chyba, że zamarzyła Wam się maszyna w ciemnym odcieniu zieleni – to oznacza konserwatyzm).

No dobrze w świecie jednośladów zielony to po prostu Kawasaki. Inni producenci od czasu do czasu pokazują coś w odcieniu liści, ale i tak jeśli na ulicy widać coś zielonego „to musi być kawa”. Jeśli zatem zielony motocykl to tylko paliważerna, nieekologiczna, i wściekła Ninja (albo superdoładowane H2).

Niebieski motocykl

Naukowcy twierdzą, że osoby wybierające pojazdy w tym kolorze są: spokojne, opanowane i lojalne. Ponoć są też uparte i lubią robić wszystko po swojemu. Z jednej strony jesteś zatem idealnym klientem dla firmy ubezpieczeniowej, z drugiej jeśli wybierasz właśnie motocykl, którym jest Suzuki GSX-R w najbardziej znanym i lubianym kolorze stajesz się ich zmorą, bo na pewno nie będziesz jeździł spokojnie i racjonalnie, a po swojemu.

Żółty/pomarańczowy motocykl

Psychologowie twierdzą, że jeśli chcesz motocykl w takim malowaniu jesteś młodzieżowy i trochę zwariowany. Podobnie jak czerwony, głównie z uwagi na skojarzenia z Ferrari (Modena yellow), maszyny w tym kolorze są też utożsamiane z potrzebą prędkości i pokazania się.

Z drugiej strony zarówno żółty jak i pomarańczowy motocykl jest świetnie widoczny na drodze. Można Was uznać (prawie) za dbających o swoje bezpieczeństwo.

KOMENTARZE