fbpx

Czarny motocykl REKLAMA Bardzo wielu motocyklistów stwierdza, że maszyna musi być po prostu czarna i nie zastanawia się nawet nad innymi kolorami. Tradycyjnie ta barwa kojarzy się z bad boy’ami ale podobno jest też luksusowa i wyszukana. Wybierają ją osoby chcące podkreślić swoją indywidualność mające nadzieję, że czarna jak noc maszyna zrobi z nich ghost […]

Czarny motocykl

Harley-Davidson Street 750


REKLAMA

Bardzo wielu motocyklistów stwierdza, że maszyna musi być po prostu czarna i nie zastanawia się nawet nad innymi kolorami. Tradycyjnie ta barwa kojarzy się z bad boy’ami ale podobno jest też luksusowa i wyszukana. Wybierają ją osoby chcące podkreślić swoją indywidualność mające nadzieję, że czarna jak noc maszyna zrobi z nich ghost riderów.

Jeśli chodzi o cruisery to po prostu tradycja. Podobno maszyny z tego segmentu w innych kolorach po prostu kiepsko się sprzedają.

Ciekawe jest to, że według badaczy z University of Kentucky czarne motocykle są dość niebezpieczne. Aż 36% wypadków (w 2011 roku) kiedy to kierowca samochodu zajeżdżał drogę motocykliście dotyczyło właśnie czarnych jednośladów.

Biały motocykl

Triumph Thruxton

Kolor biały kojarzy się z czystością i światłem. Nie bez przyczyny większość dobrych bohaterów jeździ właśnie na białych koniach. Motocykliści wybierający białe maszyny podobno chcą podkreślić dobre cechy swojego charakteru. Ponoć w większości wypadków są to też perfekcjoniści.

Jeśli zatem uważasz się za księcia z bajki, który nie boi się czyszczenia swojej maszyny po każdej jeździe biały jednoślad jest dla Ciebie.

Czerwony motocykl

BMW S 1000RR

Czerwony to przede wszystkim prędkość i energia. Podobno motocykliści wybierający takie maszyny są odważni i kochają życie. Z drugiej strony są dość samolubni i potrzebują wiele uwagi w czym oczywiście pomaga rzucający się w oczy motocykl.

Złośliwe kobiety twierdzą, że facet na czerwonym motocyklu to maminsynek, któremu trzeba poświęcić więcej atencji niż małemu dziecku.

Zielony motocykl

Kawasaki Ninja ZX-10R

Ekologia to fajna rzecz (ekolodzy już niekoniecznie), zielony to kolor kojarzący się właśnie przede wszystkim z naturą. Osoby wybierające jednoślady w tym kolorze są podobno ekscentryczne (no chyba, że zamarzyła Wam się maszyna w ciemnym odcieniu zieleni – to oznacza konserwatyzm).

No dobrze w świecie jednośladów zielony to po prostu Kawasaki. Inni producenci od czasu do czasu pokazują coś w odcieniu liści, ale i tak jeśli na ulicy widać coś zielonego „to musi być kawa”. Jeśli zatem zielony motocykl to tylko paliważerna, nieekologiczna, i wściekła Ninja (albo superdoładowane H2).

Niebieski motocykl

Suzuki świętuje 30 lat modelu GSX-R

Naukowcy twierdzą, że osoby wybierające pojazdy w tym kolorze są: spokojne, opanowane i lojalne. Ponoć są też uparte i lubią robić wszystko po swojemu. Z jednej strony jesteś zatem idealnym klientem dla firmy ubezpieczeniowej, z drugiej jeśli wybierasz właśnie motocykl, którym jest Suzuki GSX-R w najbardziej znanym i lubianym kolorze stajesz się ich zmorą, bo na pewno nie będziesz jeździł spokojnie i racjonalnie, a po swojemu.

Żółty/pomarańczowy motocykl

Buell X1

Psychologowie twierdzą, że jeśli chcesz motocykl w takim malowaniu jesteś młodzieżowy i trochę zwariowany. Podobnie jak czerwony, głównie z uwagi na skojarzenia z Ferrari (Modena yellow), maszyny w tym kolorze są też utożsamiane z potrzebą prędkości i pokazania się.

Z drugiej strony zarówno żółty jak i pomarańczowy motocykl jest świetnie widoczny na drodze. Można Was uznać (prawie) za dbających o swoje bezpieczeństwo.

KOMENTARZE


REKLAMA