fbpx
A password will be e-mailed to you.

Według badań brytyjskich naukowców Panie są rozsądniejsze, lepiej wypadają w testach teoretycznych oraz podejmują bardziej adekwatne decyzje w trakcie jazdy niż Panowie.

W części teoretycznej badania wzięło udział 1383 uczestników. Potem naukowcy przenieśli się na jedno z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Londynie – Hyde Park Corner gdzie obserwowali kierowców. Na 30 możliwych punktów kobiety zyskały średnio 23,6 pkt. Mężczyźni tylko 19,8 pkt.

Advertisement

Jak pokazują wnioski z badania kobiety rzadziej jeżdżą z niedozwolonymi prędkościami czy przejeżdżają na późnym pomarańczowym świetle. Panie za kierownicą są też ponoć bardziej życzliwe i częściej wpuszczają innych kierowców chcących włączyć się do ruchu.

Największe różnice między stylem jazdy kobiet i mężczyzn widać, jak mówią naukowcy, podczas oceny zachowania prawidłowej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zaledwie 4 proc. kobiet podjeżdżało zbyt blisko. W przypadku mężczyzn robiło to aż 27 proc. badanych.

Skąd więc ogólna opinia, że kobiety są gorszymi kierowcami? Wypływa podobno od samych Pań, które nie wierzą w swoje umiejętności.

Badania, badaniami, ale jak waszym zdaniem w praktyce wygląda jazda kobiet po naszych, polskich drogach?

KOMENTARZE