fbpx
A password will be e-mailed to you.

W brytyjskich seriach wyścigowych mogłaby pojawić się klasa naked bike. To odpowiedź na „nowy kształt rynku”.

British Superbike to jedna z najmocniejszych, krajowych serii na świecie (jeśli nie najmocniejsza). Jej dyrektor, Stuart Higgs, potwierdził plotki o planach klasy dla popularnych motocykli naked bike. 

Wprowadzenie nowej klasy to nie jest proste zadanie. Rozmawiamy z producentami – trzeba ustalić, kto byłby zainteresowany by zainwestować w taki pomysł […] W tym momencie nie ma jednej klasy wyścigowej, gdzie mogłyby znaleźć się wszystkie marki. W przypadku klasy „SuperNaked” widzę możliwość startu dla MV Agusty, Triumpha, KTMa, BMW, Ducati i marek japońskich – komentował Higgs dla brytyjskiego Bennetts.

Higgs mówi wprost: motocykle sportowe straciły na popularności. Motocykliści nie kupują i nie jeżdżą sportami, wolą rozwiązania bardziej uniwersalne. Stąd pomysł na klasę roboczo nazwaną „SuperNaked”. W niej mogłyby ścigać się topowe modele segmentu, choćby nowe Ducati Streetfigher V4 czy KTM Super Duke R. BSB nie ogranicza się tylko do topowych naszych – sensowniejszym rozwiązaniem może okazać się „budżetowa” klasa średniaków. Triumph, KTM 890 R, Yamaha MT-09 SP? TAK!

Pomysł jest rewelacyjny, trzymamy kciuki! 

Advertisement

Źródło: Bennetts

KOMENTARZE