fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kawasaki rozpoczyna sezon 2021 w World Superbike bez zmian w barwach motocykla, a także z tym samym składem. Team nadal reprezentować będą Jonathan Rea, który zamierza walczyć o siódme mistrzostwo świata z rzędu, oraz jego rodak Alex Lowes, który dochodzi do siebie po kontuzji.

Japoński producent, wzorem innych zespołów, swój tegoroczny motocykl – Kawasaki ZX-10R – pokazał podczas prezentacji online. Ta odbyła się tuż przed rozpoczęciem jedynych oficjalnych testów WSBK przed startem sezonu 2021.

Maszyna znów przybrała czarno-zielone barwy, ale przeszła szereg modyfikacji. ZX-10R wyposażono w mocniejszy silnik, by dorównać konkurencji z Ducati, a także ulepszono pakiet aero. Wszystko po to, by znów odjechać rywalom. Co prawda w sezonie 2020 WSBK, Kawasaki sięgnęło po mistrzostwo konstruktorów, ale Ducati straciło do niego zaledwie jeden punkt!Jonathan Rea i Alex Lowes

Jednocześnie ekipa KRT nie zmienia mistrzowskiego składu. Sześciokrotnemu mistrzowi świata Jonathanowi Rea znów towarzyszyć będzie Alex Lowes, dla którego to drugi sezon w japońskim teamie. Rea przed rokiem wygrał 11 wyścigów, a w kolejnych 6 stał na podium. Początkowo szedł łeb w łeb ze Scottem Reddingiem, ostatecznie wygrywając mistrzostwa z przewagą aż 55 punktów.

Lowes wywalczył z kolei w minionym sezonie cztery podia i jedno zwycięstwo. Początek 2021 roku nie był jednak dla Alexa udany, bo nabawił się kontuzji barku podczas treningu na flat-tracku. Jakiś czas temu wziął jednak udział w prywatnych testach w Barcelonie i pomału wraca do formy. Przy okazji kibicuje bratu bliźniakowi Samowi, który właśnie wygrał na inaugurację sezonu Moto2 w Katarze.

Sezon 2021 WSBK planowo rozpocznie się w dniach 21-23 maja rundą w Aragonii.

KOMENTARZE