fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sezon 2021 WSBK zespół Aruba.it Racing – Ducati rozpoczął od oficjalnej prezentacji zawodników i ich maszyn. Scott Redding i Michael Ruben Rinaldi będą walczyć o najwyższe cele na Ducati Panigale V4 R.

Dla Brytyjczyka Scotta Reddinga, który walczył o tytuł mistrza świata aż do ostatniej rundy w 2020 roku, to drugi sezon w barwach teamu Aruba.it Racing – Ducati. Michael Rinaldi również ma za sobą znakomity sezon, w którym podczas GP Aragonii odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WorldSBK.

Stefano Cecconi, szef zespołu Aruba.it Racing – Ducati powiedział: „Od 2015 roku oficjalnie reprezentujemy Ducati w Mistrzostwach Świata Superbike, a nasze wyniki systematycznie się poprawiały. W zeszłym sezonie zajęliśmy drugie i trzecie miejsce ze Scottem i Chazem (Daviesem). Naszym celem jest zrobienie tego ostatniego kroku naprzód, aby osiągnąć cel postawiony na samym początku tej przygody”.

„Po zaskakującym debiucie w ubiegłym roku, spodziewamy się, że Redding w pełni wykorzysta swój potencjał. Dorobek Rinaldiego to z kolei tytuł Superstock 1000 w 2017 roku i duże doświadczenie. Widząc ich w naszej ekipie czujemy wielką satysfakcję. Życzę zespołowi i zawodnikom powodzenia na ten sezon, który na pewno nie będzie łatwy. Na koniec moje myśli kierują się do wszystkich fanów: w pierwszych kilku wyścigach prawdopodobnie nie będą w stanie być z nami na torach. Jesteśmy jednak pewni, że będą śledzić nasze poczynania w domach, obdarzając nas wsparciem i optymizmem” – dodawał.

Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding powiedział z kolei, że „Ducati bierze udział w Mistrzostwach Świata Superbike od ich powstania w 1988 roku, a na początku nowego sezonu emocje są zawsze olbrzymie. Panigale V4 R to motocykl drogowy, któremu najbliżej do prawdziwej maszyny wyścigowej. Jesteśmy dumni, że model ten jest dostępny dla wszystkich naszych entuzjastów. Aruba.it to nasz wieloletni partner, z którym świetnie układa się współpraca technologiczna. Utalentowani zawodnicy, Scott Redding i Michael Rinaldi, są prawdziwymi ambasadorami naszej marki, więc z optymizmem oczekujemy rozpoczęcia sezonu 2021″.

Luigi Dall’Igna, dyrektor generalny Ducati Corse dodawał: „Sezon 2020 był ekscytujący i widok obu naszych zawodników walczących o najwyższe pozycje jest źródłem wielkiej satysfakcji i dumy dla całego Ducati Corse. W tym roku, razem ze Scottem i Michaelem, na pewno będziemy bardzo konkurencyjni i liczę, że będziemy mogli zrobić kolejny krok naprzód i dalej poprawiać osiągi naszych motocykli. Proszę zespół, aby dał z siebie wszystko i wierzę, że razem możemy osiągnąć niezwykłe wyniki”.

Scott Redding

Scott Redding w sezonie 2020 dopiero debiutował w serii World Superbike po tym, jak sięgnął po mistrzostwo w brytyjskich Superbike’ach. Przez pewien czas Brytyjczyk prowadził nawet w mistrzostwach, ostatecznie ulegając Jonathanowi Rea. W drodze po tytuł wicemistrzowski, Redding 14 razy stał na podium, w tym pięciokrotnie na jego najwyższym stopniu.

Ostatni sezon był dla mnie bardzo ekscytujący. Ogromne wsparcie, które otrzymałem od Ducati i niezwykła więź z zespołem Aruba.it były dla mnie bardzo ważne i dały mi wiele pewności. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wykonać ten krok, którego zabrakło w 2020 roku” – mówił Brytyjczyk. „Jestem przekonany, że sobie poradzę, bo w zeszłym sezonie miałem okazję zdobyć duże doświadczenie na Panigale V4 R, poznać nowe tory i zrozumieć ekscytujący klimat zawodów WorldSBK. Chcę podziękować wszystkim kolegom z zespołu, którzy codziennie ciężko pracują, a także kibicom za wsparcie. Liczę, że wspólnie będziemy świętować sukces na koniec sezonu”.

Michael Ruben Rinaldi

Michael Ruben Rinaldi ma przed sobą czwarty rok startów w mistrzostwach świata Superbike i to po niezwykle udanym sezonie 2020. 26-latek sięgnął po trzy podia, w tym wygrał – dość niespodziewanie – w Aragonii. Teraz, w fabrycznym składzie, szykuje się na jeszcze częstsze wizyty w czołówce.

W 2020 roku odniosłem pierwsze zwycięstwo w WorldSBK i na zawsze będzie to piękne wspomnienie. Jednak cele są teraz znacznie wyższe i będę ciężko pracował, aby osiągnąć świetne wyniki z zespołem Aruba.it Racing – Ducati. Noszenie tych barw to dla mnie wielki zaszczyt” – przyznawał Rinaldi. Chcę powiedzieć swojemu zespołowi, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby dobrze bawili się w tym sezonie. Chciałbym też prosić fanów, aby nadal nas wspierali, nawet jeśli zdarzą się trudne chwile, ponieważ to dzięki Wam będziemy w stanie je przezwyciężyć”.

Start sezonu 2021 WSBK planowo rozpocznie się rundą w Aragonii w dniach 21-23 maja

Aruba.it Racing – Ducati Ducati Panigale V4 R Ducati Panigale V4 R Ducati Panigale V4 R Ducati Panigale V4 R Ducati Panigale V4 R Ducati Panigale V4 R

KOMENTARZE