fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejny superdoładowany motocykl od Kawasaki w produkcji? Oficjalnie zieloni nic nie mówią, ale plotki o Ninji R2 już krążą w sieci.

Modele H2 i H2R zrobiły spore zamieszanie na rynku, a Kawasaki nigdy nie ukrywało faktu, że silnik z kompresorem będzie dalej wykorzystywany. Oznacza to po prostu więcej modeli opartych na takich jednostkach.

Już jakiś czas temu Kawasaki pokazało koncepcyjne modele SC-01 Spirit Charger i SC-02 Soul Charger. Obie maszyny były jednak tylko zapowiedzią w jaką stronę może iść w przyszłości koncern ze swoimi projektami.

Jeśli chodzi o R2 wydaje się, ze jest to maszyna, która powstanie, a raczej z logicznego punktu widzenia powinna. Pierwotnie mówiło się o pojemności około 600 – 700 ccm. Nowe plotki sugerują, że ten jednoślad może jednak mieć nieco większe serce. Tym razem doniesienia sugerują o pojemności około 800 ccm.

Pozostaje jeszcze pytanie kiedy Kawasaki przedstawi motocykl. Wszyscy chcielibyśmy by nowa maszyna, o ile się w końcu pojawi, zadebiutowała na światowych targach jeszcze w tym roku. Wydaje się jednak, że niestety rok 2017 wydaje się bardziej realnym terminem.

KOMENTARZE