fbpx

Kolejny superdoładowany motocykl od Kawasaki w produkcji? Oficjalnie zieloni nic nie mówią, ale plotki o Ninji R2 już krążą w sieci.

Modele H2 i H2R zrobiły spore zamieszanie na rynku, a Kawasaki nigdy nie ukrywało faktu, że silnik z kompresorem będzie dalej wykorzystywany. Oznacza to po prostu więcej modeli opartych na takich jednostkach.


REKLAMA

Już jakiś czas temu Kawasaki pokazało koncepcyjne modele SC-01 Spirit Charger i SC-02 Soul Charger. Obie maszyny były jednak tylko zapowiedzią w jaką stronę może iść w przyszłości koncern ze swoimi projektami.

Jeśli chodzi o R2 wydaje się, ze jest to maszyna, która powstanie, a raczej z logicznego punktu widzenia powinna. Pierwotnie mówiło się o pojemności około 600 – 700 ccm. Nowe plotki sugerują, że ten jednoślad może jednak mieć nieco większe serce. Tym razem doniesienia sugerują o pojemności około 800 ccm.

Pozostaje jeszcze pytanie kiedy Kawasaki przedstawi motocykl. Wszyscy chcielibyśmy by nowa maszyna, o ile się w końcu pojawi, zadebiutowała na światowych targach jeszcze w tym roku. Wydaje się jednak, że niestety rok 2017 wydaje się bardziej realnym terminem.

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, na którą przyjechało ponad czterdziestu uczestników…
Powraca temat finansowania przez kierowców leczenia ofiar wypadków. Nowy parapodatek…