fbpx
A password will be e-mailed to you.

ODS (Omni-Directional Suspension) to rodzaj amortyzatorów, który zastosowany pomiędzy warstwami wypełnienia EPS w kasku offroadowym jeszcze lepiej chroni głowę kierowcy rozprowadzając siłę uderzenia po całej strukturze.

Technologie stosowane w kaskach motocyklowych bardzo dynamicznie się rozwijają. Niektórzy producenci idą w stronę elektronicznych gadżetów, inni starają się zwiększyć bezpieczeństwo samego kierowcy poprzez stosowanie najnowocześniejszych materiałów. Do tej drugiej grupy należy marka 6D Helmets, która postanowiła zrewolucjonizować warstwę EPS w kaskach. Jeżeli jeszcze nie spotkaliście się z produktami tej marki to technologia ODS stosowana w skorupach offroadowych to po prostu małe amortyzatory, mogące działać w każdym kierunku, włożone między warstwy EPS-u. Mają one za zadanie rozprowadzić siłę powstałą przy uderzeniu po całej skorupie, lepiej niż sam, stosowany dotychczas, EPS. Jak takie rozwiązanie działa w praktyce możecie zobaczyć na filmiku.


REKLAMA

Firma zadbała o wszechstronne przetestowanie nowej technologii nawiązując współpracę z zespołem Geico Honda. Teraz marka ogłosiła opatentowanie systemu ODS. Ciekawe czy nowy papierek w kolekcji wpłynie na cenę skorup, która i tak nie jest niska. Z drugiej strony ochrona głowy to podstawoway element, zatem nie należy oszczędzać na dobrym kasku. Więcej o skorupach marki znajdziecie na stronie producenta.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA