fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykliści coraz częściej używają kamer, by zarejestrować swoje sportowe i turystyczne wyczyny. Warto zwrócić uwagę na nową serię minikamer Action Cam, którą proponuje włoska firma Midland.

Jak podkreśla producent, Midland Action Cam oferują nie tylko świetną jakość i łatwość obsługi, ale również pozwalają na szybkie przesłanie filmów bezpośrednio na wybrany portal społecznościowy. Kamery pracują w sieciach bezprzewodowych, wykorzystują zaawansowane rozwiązania technologiczne przy równoczesnej łatwości użytkowania.

Midland XTC400 Full XD ma obrotowy obiektyw (270°) i system mocowania na trzech prowadnicach, co ma zapewnić wygodę i ergonomię nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Na baterii działa do pięciu godzin.

Dzięki specjalnej aplikacji „Action Connect” możliwy jest szybki dostęp do dodatkowych funkcji, czy ustawień takich, jak włączanie zoomu, tryb zdjęć pojedynczych lub seryjnych.

Kamera Midland XTC400 obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku, który natychmiast włącza nagrywanie. Dostęp do wszystkich funkcji możliwy jest z jednego panelu, umieszczonego na tyle kamery, a obsługę ułatwiają 3 diody LED pokazujące stan baterii, pamięci i nagrywania.

Technologia bezprzewodowej łączności wi-fi pozwala na zintegrowanie kamery ze smartfonem czy tabletem, umożliwiając oglądanie filmów i pobieranie ich w czasie rzeczywistym, a następnie szybkie zamieszczenie w internecie.

System uchwytów umożliwia jej łatwe zamocowanie m.in. na motocyklu, a także na innych pojazdach lądowych czy wodnych.

Midland XTC400 jest mała, lekka i wytrzymała dzięki aluminiowej obudowie. Waży tylko 140 g. Cenę kamery z wodoszczelną obudową i kompletem mocowań ustalono na 299 euro.

Dostępne są również dwie inne kamery z serii Action Cam. Midland XTC280 Full HD jest według producenta najmniejszą i najlżejszą kamerą FULL HD na rynku. Waży zaledwie 90 g. Jednak miniaturyzacja nie wpływa na jakość rejestrowanego obrazu.

Cechą charakterystyczną Midland XTC280 jest łatwość obsługi. Za pomocą jednego przycisku, uruchamiane jest nagrywanie, funkcje są intuicyjne i nie wymagają czytania instrukcji. Kamera wyposażona jest w podwójną stabilizację obrazu, funkcję „real view 130°”, która mimo szerokiego kąta widzenia obiektywu ma zapobiegać zniekształceniom obrazu. Z kolei tryb „sokole oko 90°”, służy nagrywaniu zbliżeń. Z kolei Midland XTC285 pracuje w zupełnej ciszy dzięki nowemu „trybowi cichemu”.

Szeroki wachlarz akcesoriów, zapewnia możliwość używania kamery podczas uprawiania sportów, jazdy samochodem, motocyklem, rowerem, w kasku, czy czapce, masce narciarskiej, na desce surfingowej, snowboardowej, z karabinem czy łukiem. Kamery Midland XTC280 i XTC285 kosztują 189 euro.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów