fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wierzcie lub nie, ale sześciokrotny mistrz świata Superbike nie może poruszać się jednośladem po ulicy! Jonathan Rea postanowił coś tym zrobić i zapisał się na kurs na prawo jazdy na motocykl. Zobaczcie, jak sobie radzi!

W najnowszym wideo opublikowanym na swoim kanale na YouTube, Jonathan Rea pochwalił się, jak uczy się jeździć na motocyklu. Cała zabawa polega na tym, że nie chodzi o jazdę po torze, a o przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy! 

Advertisement

Rea ma już za sobą zdany egzamin teoretyczny. Przyznał jednak, że wcześniejsza próba – podjęta na Wyspie Man – nie była udana i po prostu oblał część teoretyczną! Potem przyszedł czas na praktykę. Widok sześciokrotnego mistrza świata manewrującego między pachołkami, z pewnością niejednego zaskoczył. Sam Jonathan przyznawał, że sporo problemów przysporzyło mu ruszanie na zimnych oponach, na mokrej drodze, bo „za bardzo przyzwyczaił się do używania kocy grzewczych”.

Kolejny etap to zdanie egzaminu praktycznego. Brytyjczyk obiecał, że spróbuje udokumentować to na YouTube. Na razie czeka go walka o powrót na prowadzenie w klasyfikacji generalnej WSBK – po ostatnim wyścigu na Donington Park, Rea spadł na drugie miejsce w mistrzostwach.

Advertisement

KOMENTARZE