fbpx
A password will be e-mailed to you.

Drugi raz w tym roku Honda Poland zorganizowała zawody pomiędzy kolorowymi pachołkami. Tym razem Honda Gymkhana odbyła się na torze kartingowym w Radomiu.

Podczas minionego, gorącego weekendu na radomskim obiekcie odbyły się aż dwie imprezy. Sobota upłynęła pod znakiem Honda Fun & Safety. Posiadacze motocykli Honda mieli okazję, w bezpiecznych warunkach, doskonalić jazdę w pełnych złożeniach. Jeszcze tego samego dnia, późnym popołudniem, na tor zjechali się miłośnicy walki z czasem pomiędzy pachołkami. Odbyli dwugodzinny trening, aby zapoznać się z warunkami i specyfiką toru kartingowego.


REKLAMA

W upalny, niedzielny poranek na torze pojawiło się ponad 60 uczestników gotowych do zawodów Honda Gymkhana. Tym razem, dzięki szczególnej konfiguracji obiektu, na zawodników czekała wyjątkowa i emocjonująca trasa przejazdu. Na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów, wszyscy startujący otrzymali mapy i wyszli na tor, aby dokładnie zapamiętać drogę do pokonania w jak najkrótszym czasie.

W samo południe zawodnicy wystartowali w pierwszym przejeździe konkursowym.

Do drugiego startu zawodnicy ruszyli według czasów z pierwszego przejazdu, zaczynając od najwolniejszego. Jak podczas wcześniejszych imprez, lider z najlepszym łącznym czasem dwóch przejazdów zasiadł na tronie w towarzystwie hostess i przyglądał się rywalom. Z upływem czasu emocje rosły, a coraz szybsi zawodnicy z czołówki, demonstrowali niesamowite zdolności jazdy i opanowanie motocykla. Niedościgniony pozostał Wojtek ”Terminator„ Grodzki, który nie dał za wygraną również tym razem. Zdystansował rywali, osiągając wynik lepszy o ponad 11 sekund w pierwszym starcie, a w drugim – ponad 6 sekund od drugiego w klasyfikacji, niezwykle utalentowanego, a zachowującego zimną krew i kamienną twarz w każdej sytuacji – Beniamina Muchy z Wrocławia. Na podium stanął też Kamil Dolecki ze Szczecina.

W klasyfikacji kobiet, która tym razem okazała się niezwykle wyrównana, kolejne miejsca na pudle dzieliły zaledwie 3 sekundy. Na szczycie podium pomimo pomyłki w pierwszym przejeździe stanęła Monika Jaworska, której za drugim razem udało się osiągnąć najlepszy czas przejazdu. Drugie miejsce zajęła Karolina Miechowska, a trzecie zawodniczka z Gdańska Aleksandra Frost.


REKLAMAREKLAMA


W czasie przerwy między przejazdami uczestnicy i widzowie mogli wziąć udział w konkursie Honda GP8 na skuterach Vision 50, który polegał na pokonaniu pięciu ósemek w jak najkrótszym czasie.

Kolejna impreza Honda Gymkhana odbędzie się we Wrocławiu 25 i 26 sierpnia 2012 r. Więcej szczegółów u autoryzowanych dealerów oraz na stronie www.honda.pl.

KOMENTARZE

REKLAMA