fbpx
A password will be e-mailed to you.

Harley-Davidson Sportster S to zupełnie nowy, sportowy motocykl typu custom, zaprojektowany z myślą o dostarczeniu niesamowitych wrażeń z jazdy i zapoczątkowaniu nowej ery w rodzinie Sportster.

Sportster S to kolejny, całkowicie nowy motocykl zbudowany na platformie Revolution Max, który wyznacza nowy standard osiągów dla modeli Sportster” – powiedział Jochen Zeitz, dyrektor generalny i prezes zarządu Harley-Davidson. „To Sportster nowej generacji zdefiniowany przez moc, osiągi, technologię i styl. I jest to część naszego zobowiązania do wprowadzania motocykli, które są zgodne z naszą strategią zwiększania atrakcyjności i kontynuowania dziedzictwa Harley-Davidson„.

Sportster S z silnikiem Revolution Max

W modelu Sportster S producent postawił na znany już silnik Revolution Max 1250T o pojemności 1250 cm3 to mechaniczne serce modelu Sportster S. To nowa wersja najnowszego, chłodzonego cieczą silnika V-Twin od Harley-Davidson, wprowadzonego dopiero co w modelu Pan-America. Jednostkę napędową dostrojono tak, by ggenerowała potężny moment obrotowy już w niskim zakresie obrotów. Dzięki temu użytkownik otrzymuje świetny start i przyspieszenie, a także odpowiedni dopływ mocy w średnim zakresie obrotów.Co ciekawe, H-D wykorzystało silnik jako strukturalny element podwozia. To, w połączeniu z zastosowaniem lekkich materiałów, pozwoliło zredukować masę motocykla. W konsekwencji, nowy Sportster S – w wersji gotowej do jazdy z pełnym zbiornikiem o pojemności 11,8 l – waży 228 kilogramów. Wysoko zamontowany układ wydechowy typu 2-1-2 generuje przyjemny, niski dźwięk.

Model Sportster S jest wyposażony jest w trzy wstępnie zaprogramowane tryby jazdy (Sport, Road i Rain), które elektronicznie sterują charakterystyką osiągów motocykla i poziomem interwencji ze strony technologii. Dodatkowo można skonfigurować dwa tryby niestandardowe, aby dopasować osiągi do swojego stylu jazdy lub określonych sytuacji. Nie brakuje też systemów poprawiających bezpieczeństwo.

Zoptymalizowane podwozie

Układ napędowy stanowi element nośny podwozia, dzięki czemu wyeliminowano tradycyjną ramę. Taka konstrukcja nie tylko zmniejsza wagę motocykla, ale i zapewnia sztywność podwozia. Spawany rurowy wahacz kratowy typu trellis ze stali, dodatkowo usztywnia podwozie, a jego kształt nadaje motocyklowi charakterystyczny styl.

Model Sportster™ S jest wyposażony w pełni regulowane, wysokiej jakości przednie i tylne zawieszenia Showa – 43 mm odwrócony widelec na przodzie i amortyzator typu piggyback z tyłu. Tylne zawieszenie posiada hydrauliczną regulację napięcia wstępnego za pomocą wygodnego pokrętła znajdującego się po lewej stronie motocykla.Lekkie koła z odlewu aluminium o niesamowitej 5-ramiennej konstrukcji są obleczone szerokimi oponami Dunlop/Harley-Davidson z serii GT503. Najwyższej jakości hamulce Brembo zapewniają doskonałe wyczucie i wydajność hamowania. Pojedynczy hamulec przedni jest wyposażony w nowy radialny zacisk czterotłoczkowy typu monoblock i tarczę 320 mm. Tylny hamulec to dwutłoczkowy zacisk Brembo i tarcza o średnicy 260 mm.

Przesunięte do przodu podnóżki i niska kierownica sprawiają, że kierowca Sportstera S przyjmuje agresywną pozycję do jazdy. Wysokość siedzenia bez obciążenia wynosi 755 mm, co większości pozwoli podczas postoju pewnie postawić stopy na ziemi. Dźwignie hamulca i sprzęgła można regulować pod kątem zasięgu, aby jak najlepiej dopasować go do rozmiaru dłoni lub preferencji kierowcy.

Stylizacja komunikuje moc

Profil modelu Sportster S wydaje się przysadzisty i potężny, eksponując silnik jako wizualny akcent motocykla. Masywna opona przednia przywodzi na myśl pozbawiony błotnika przód klasycznego bobbera. Z kolei tylna część, wysoko montowany wydech i smukłe, pojedyncze siedzenie czerpią inspirację z flat track’owego Harley-Davidson XR 750. Gruby odwrócony widelec oraz opony o szerokim profilu podpowiadają, że to sportowy motocykl wyczynowy.

Każdy element wizualny modelu Sportster S jest wyrazem surowej mocy motocykla” – powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. stylistyki i designu Harley-Davidson. „To wilk w wilczej skórze”.

Harley-Davidson Sportster S – jaka cena?

Jako dodatkowy model Harley-Davidson z rocznika 2021, motocykl Sportster S trafi do dealerów H-D już tej jesieni. Sugerowana cena detaliczna producenta w Polsce to 16 230 € z podatkiem VAT.

Model dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Vivid Black; Stone Washed White Pearl; Midnight Crimson. Do maszyny będzie można dokupić szereg akcesoriów, które mogą zwiększyć jego dopasowanie, komfort i styl. W momencie wprowadzania modelu na rynek dostępne są takie produkty, jak zestaw centralnie montowanych podnóżków, miejsce dla pasażera, pojedyncze siodło Sundowner, zdejmowana przednia szyba oraz torba na tył.

Więcej o modelu Harley-Davidson Sportster S na: www.harley-davidson.pl

Galeria: Harley-Davidson Sportster S

Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S Harley-Davidson Sportster S

KOMENTARZE