fbpx
A password will be e-mailed to you.

Harley-Davidson Dark Custom to więcej niż jedynie nowa gama motocykli – to sposób na ekspresję swojego podejścia do życia, wyrastający z buntowniczych korzeni marki i łączący klasyczny styl z elementami nowoczesności w bardzo współczesnej formie. Zaprojektowane, by inspirować kreatywne wyrażanie siebie dzięki prostym elementom personalizacji, motocykle te oferują intensywną, miejską wersję tradycyjnej stylizacji custom. W […]

Harley-Davidson Dark Custom to więcej niż jedynie nowa gama motocykli – to sposób na ekspresję swojego podejścia do życia, wyrastający z buntowniczych korzeni marki i łączący klasyczny styl z elementami nowoczesności w bardzo współczesnej formie. Zaprojektowane, by inspirować kreatywne wyrażanie siebie dzięki prostym elementom personalizacji, motocykle te oferują intensywną, miejską wersję tradycyjnej stylizacji custom. W tej gamie motocykli znajdują się modele takie, jak Harley-Davidson Forty-Eight, Iron 883 i Harley-Davidson Street 750 – w bardzo przystępnych cenach.

Advertisement

Zagorzali fani motocykli custom mogli na stoisku Harley-Davidson obejrzeć pięć pojazdów przygotowanych przez finalistów Bitwy Królów oraz wybrane modele bardzo spersonalizowanych motocykli prosto od jednego z największych dealerów marki – Shaws Harley-Davidson. Jednośladów można było nawet dosiąść i ”przejechać się„ nimi, korzystając ze specjalnej platformy Jumpstart.

Podczas imprezy Wheels & Waves Harley-Davidson ukoronował zwycięzcę Bitwy Królów. W konkursie tym wzięli udział pracownicy autoryzowanych salonów dealerskich Harley-Davidson z całej Europy. Tworząc wspaniałe stylizacje na bazie motocykla Harley-Davidson Street 750 zademonstrowali oni ogromną wyobraźnię, oryginalność i umiejętności. Walka była zaciekła. Kilka tygodni wcześniej, w wyniku głosowania, wyłoniono pięciu finalistów – z Czech, Francji, Niemiec, Norwegii i Cypru – którzy teraz starli się ze sobą po raz ostatni, prezentując swoje umiejętności przed eksperckim jury.

Europejskim Królem stylizacji custom został praski dealer Harley-Davidson Prague, twórca zwycięskiego projektu SHDB 04. Model Street 750 został tutaj gruntownie przebudowany przez Ondreja Odehnala (mechanika), Bohousa Menzla (produkcja), Wojtę Vavrinę (zarządzanie projektem), Jardę Vavrinę (pomysł i projekt) oraz Olafa Pugnera (lakierowanie). ”Zainspirowały nas dwie znakomite maszyny: Lotus C01 i chromowane linie Bell and Ross Softail„ – wyjaśnił Ondrej. Personalizacja oznaczała tutaj poważne zmiany, które objęły: rzemieślniczo wytwarzane metalowe elementy, ekran dotykowy, moduł FP3, kierownicę, lusterka, światła LED, przewody hamulcowe, podnóżki i klamki. Czeski zespół przebudował także zbiornik, przedni błotnik i nóżkę, skrócił tylną ramę, a nawet zastąpił prędkościomierz telefonem.

Advertisement

”Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy być w Biarritz i wziąć udział w kultowym wydarzeniu Wheels & Waves 2015. Harley-Davidson od 113 lat jest liderem w dziedzinie personalizacji i autoekspresji, a ta impreza to doskonała okazja do zaprezentowania zarówno naszej tradycji stylizacji custom, jak i naszej roli w nowych trendach w personalizacji„ – powiedział Michael Johnstone, dyrektor ds. marketingu Harley-Davidson EMEA.

”Wheels & Waves to także idealne miejsce do ogłoszenia zwycięzcy tegorocznego konkursu na mistrza stylizacji custom. Poziom wszystkich pięciu finalistów był wyjątkowo wysoki, ale wygrać mógł tylko jeden. Serdecznie gratulujemy Harley-Davidson Prague fantastycznego zwycięskiego projektu, który jest dowodem fenomenalnej kreatywności.„

KOMENTARZE