fbpx
A password will be e-mailed to you.

Gwen Giabbani, były Mistrz Świata Endurance i Polski Superstock 1000 nie wystartuje w klasyku 24h Le Mans. Francuz mimo wcześniejszych zapowiedzi nie będzie gotowy do walki w morderczym wyścigu z powodu kontuzji, której nabawił się podczas testów.

nie wystartuje w 24h Le Mans (24-25.09) z powodu kontuzji, której nabawił się 30 sierpnia podczas testów przed tą imprezą. Uraz wyeliminował Francuza z ostatniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Poznaniu, o czym informowaliśmy jako pierwsi. Ze wstępnych zapowiedzi Gwen miał być gotowy na 24h Le Mans, ale dziś musiał zweryfikować swoje plany i nie zasiądzie za sterami Yamahy z numerem 7.

„Podczas zwichnięcia ramienia zostały uszkodzone pewne nerwy i powodują paraliż ręki. Nie będąc gotowy w 100% postanowiłem nie startować ze względu na dobro zespołu. Będę na miejscu dopingował kolegów.”

Giabbani razem z zespołem YART wygrał 24h Le Mans w 2009 roku, a później całe mistrzostwa. W tym samym sezonie był też Mistrzem Polski Superstock 1000 z Suzuki GRANDys duo. W tym roku ścigał się w Polsce w barwach Auto Fus BMW i sezon zakończył na trzecim miejscu w klasie Superstock 1000.

Tekst  Łukasz Świderek | Zdjęcia Agencja Świderek

KOMENTARZE