Po zdobyciu ugruntowanej pozycji w zawodach terenowych, m.in. w trialu, enduro, rajdach, MXGP i US Supercross, GasGas postanowił dołączyć do Moto3. Po raz pierwszy w swojej historii hiszpański producent weźmie udział w wyścigach szosowych.

W przyszłym roku GasGas weźmie udział w Mistrzostwach Świata FIM Moto3, co po sukcesach w zawodach offroadowych będzie kolejnym kamieniem milowym w historii marki. Wraz z Jorge Martinezem i jego zespołem Aspar Moto3 hiszpański producent zamierza powalczyć o zwycięstwo w zawodach na najwyższym światowym poziomie. Za kierownicami pierwszych szosowych motocykli wyścigowych marki GasGas zasiądą Sergio Garcia i Izan Guevara.

GasGas dołączy do zespołu Aspar Moto3, który został założony niemal 30 lat temu przez czterokrotnego mistrza świata Jorge Martineza. Od momentu powstania w 1992 roku team odniósł 95 zwycięstw i zdobył 304 miejsca na podium, a na koncie ma również starty m.in. w Moto2, MotoE i MotoGP. Za sprawą Alberta Arenasa zespół ma za sobą znakomity rok. Zawodnik Aspar odniósł w Grand Prix trzy zwycięstwa i pięć razy stanął na podium, jednocześnie zajmując czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej niemal przez cały sezon. W ostatnim wyścigu w Portimao przypieczętował tytuł mistrza świata klasy Moto3.