fbpx
A password will be e-mailed to you.

GASGAS rozpoczyna oficjalnie przygodę z wyścigami drogowymi. Ekipa Aspar z Moto3 ma za sobą pierwsze testy na nowej maszynie i przygotowuje się już do startu sezonu 2021.

GASGAS ma za sobą pierwsze, oficjalne testy w klasie Moto3. Przypomnijmy, że producent debiutuje w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, łącząc siły z legendarnym teamem Jorge Martineza „Aspara” w najmniejszej kategorii Grand Prix. Jego zawodnikami będą zwycięzca wyścigu w MotoGP Sergio Garcia oraz mistrz świata juniorów Moto3 – Izan Guevara.

Mistrzowski zespół mistrza świata

Jorge Martinez to czterokrotny mistrz świata, który trzy tytuły zdobył w nieistniejącej już klasie 80cc, a jedno mistrzostwo wywalczył w kategorii 125cc. W sumie wygrał 22 wyścigi i ponad 60 razy stawał na podium.

Jeszcze w 1992 roku Hiszpan zdecydował się na założenie własnego zespołu w Grand Prix o nazwie Aspar Team. Początkowo startował w klasie 1255, potem przenosząc się do innych kategorii, w tym w latach 2010-2018 startując w MotoGP. Na sezon 2021 ekipa wystawia trzy składy – w Moto2, MotoE oraz w Moto3 właśnie z GASGASem.

GASGAS Moto3 GASGAS Moto3

W sumie ekipa Aspara wywalczyła pięć tytułów mistrzowskich, wszystkie w najmniejszej kategorii 125cc/Moto3. Najnowszym czempionem, który wyszedł spod skrzydeł Martineza, jest ubiegłoroczny triumfator Moto3 – Albert Arenas, który w tym sezonie przenosi się do Moto2. 

Nowy rozdział z GASGASem

„Wprowadzenie nazwy GASGAS do mistrzostw świata Moto3 to bardzo ważny moment, zarówno dla mnie, jak i dla tego zespołu” – mówił Jorge Martinez. „Jako dumny, hiszpański zespół możliwość bycia pierwszym, który współpracuje z marką o tak silnych hiszpańskich korzeniach, aby wznieść ją na najwyższy poziom w międzynarodowych wyścigach, jest czymś niezwykle wyjątkowym. Rok 2021 zapowiada się ekscytująco. Oczywiście chcemy kontynuować wyjątkową passę, którą cieszyliśmy się w sezonie 2020 i razem z naszymi dwoma silnymi zawodnikami, Sergio Garcią i Izanem Guevarą, skupiamy się na natychmiastowej walce o podium i wyniesieniu marki GASGAS na szczyt”.

Podczas testów na torze w Jerez, Garcia i Guevara wywalczyli nieoficjalnie trzecie i czwarte miejsce. Już w najbliższy weekend czekają ich, wraz z resztą stawki Moto3 oraz zawodnikami Moto3, trzydniowe testy w Katarze.

Sezon 2021 MotoGP wystartuje już w dniach 26-28 marca rundą o GP Kataru.

KOMENTARZE