fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kultowy motocykl Harley-Davidson XLCH 1000 Eagle „Stratocycle”, na którym Evel Knievel wyczyniał swoje akrobacje, trafił pod młotek!

Robert Craig „Evel” Knievel Jr. światową sławę zyskał w latach 70. XX wieku. Kaskader specjalizował się w akrobacjach i skokach motocyklowych nad autostradami, rzędami zaparkowanych samochodów, zbiornikami wodnymi pełnymi rekinów. Jego występy przyciągały tłumy. W trakcie kariery, Evel aż 433 razy doznał złamania kości, co zresztą spowodowało, ze znalazł się w księdze rekordów Guinnessa. Mimo tego nie rezygnował ze swojego sposobu na życie. Zmarł w wieku 69 na chorobę płuc.

Marzyliście kiedyś, by choć przez chwilę być jak on? Teraz jest ku temu okazja! Nie musicie skakać nad autostradą albo łamać kości. Wystarczy mieć wolne pół miliona złotych i… kupić Harleya-Davidsona XLCH 1000 Eagle „Stratocycle”. Tak, to ta maszyna znana z filmu „Viva Knievel!” produkcji Warner Bros. z 1977 roku.

Motocykl zbudowano na zamówienie, na bazie zmodyfikowanego Harleya XLCH Sportster 1000 z 1976 roku. Maszyna ma futurystyczną owiewkę z włókna szklanego z integralnymi błotnikami, niestandardowe otwory wydechowe oraz wielki czerwono-biało-niebieski motyw orła.

To na tej maszynie szalał Knievel w brawurowej scenie, w której wydostaje ze szpitala psychiatrycznego swojego przyjaciela i mechanika, granego przez Gene’a Kelly’ego.

Ten wyjątkowy wygląd jednośladu skłonił zresztą firmę Ideal Toy Company do stworzenia zabawkowej wersji Stratocycle. Do tej pory to najcenniejsza i najbardziej kolekcjonerska ze wszystkich zabawek Evela Knievela.

Motocykl przeszedł kosmetyczną renowację. Wymieniono przednią szybę z pleksiglasu i aluminiowe felgi, aby przywrócić je do wyglądu znanego z ekranu. To jedyny znany wyczynowy motocykl Evela Knievela, który został wykorzystany w filmie, a następnie trafił na aukcję. 

Jesteście zainteresowani zakupem? Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.Evel Knievel Harley Davidson StratocycleEvel Knievel Harley Davidson StratocycleEvel Knievel Harley Davidson Stratocycle

KOMENTARZE