fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zaledwie 15-letni Oleg Pawelec w obu niedzielnych wyścigach motocyklowego European Talent Cupu w hiszpańskiej Walencji walczył o finisz w punktowanej piętnastce.

Młody reprezentant Wójcik Racing Junior Teamu na trudnym i technicznym torze imienia Ricardo Tormo świetne tempo pokazał już podczas czwartkowych i piątkowych treningów. Sobotnie kwalifikacje motocyklista w Nowego Tomyśla zakończył ze stratą zaledwie 1,6 sekundy do zdobywcy pole position, jednak w tak w ekstremalnie konkurencyjnej kategorii – uważanej za przedsionek motocyklowych mistrzostw świata – oznaczało to start do wyścigów z 27. pola.

W niedzielę Pawelec dwukrotnie popisał się fenomenalnymi startami, niemal natychmiast przebijając się do pierwszej dwudziestki, a następnie walcząc o miejsca w punktowanej piętnastce. W pierwszym wyścigu Oleg na ostatnich metrach był już na piętnastym miejscu, ale nie ukończył rywalizacji z powodu wywrotki w ostatnim zakręcie. Kilka godzin później linię mety minął na dziewiętnastej pozycji, w środku grupy walczącej o piętnaste miejsce, do którego zabrakło mu zaledwie sześciu dziesiątych sekundy. Oleg Pawelec w akcji podczas rundy ETC w Walencji

Z kolei Jeremiasz Wojciechowski ma za sobą udany weekend, podczas którego znów zdobył cenne doświadczenie. Względem poprzedniego weekendu w Estoril, Jeremi zrobił duże postępy, a do kwalifikacji do głównego wyścigu brakuje coraz mniej. „Zespół jest bardzo zadowolony z moich czasów, zważając na to, jak mało godzin spędziłem na nowym motocyklu” – mówił w Walencji.Jeremiasz Wojciechowski w WalencjiTrzecia runda European Talent Cupu odbędzie się w drugi weekend czerwca na znanym z MotoGP i Formuły 1 torze w Barcelonie. Do walki wróci, kontuzjowany niedawno, młodszy z braci Pawelec – Milan. 
 
„To był bardzo ekscytujący weekend – mówi z kolei Oleg Pawelec. – W obu wyścigach stoczyłem bardzo zacięte pojedynki. W ostatnim zakręcie pierwszego wyścigu wyprzedziłem kilku rywali i punkty miałem już praktycznie w zasięgu ręki, ale trochę za mocno odkręciłem gaz na wyjściu i zaliczyłem wywrotkę. W drugim wyścigu walczyliśmy praktycznie z tą samą grupą zawodników, a do punktów zabrakło mi nieco ponad pół sekundy, a to dobry wynik biorąc pod uwagę nie do końca udane kwalifikacje”.Oleg Pawelec w akcji podczas rundy ETC w Walencji„W drugiej kwalifikacji byłem w sobotę dziesiąty w swojej grupie, ale pierwsza, gdy warunki były lepsze, nie poszła po naszej myśli. To w tej chwili najważniejszy aspekt, który musimy poprawić, ponieważ widzę, że jestem w stanie walczyć o jeszcze wyższe miejsca, jeśli tylko będę startował bliżej czołówki. Tak czy inaczej weekend w Walencji pokazał, że razem z całym zespołem zrobiliśmy w tym roku bardzo duże postępy, co bardzo nas cieszy”. 

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

KOMENTARZE