fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po udanych testach na hiszpańskich torach w Jerez de la Frontera i Almerii zawodnicy ekipy Pazera Racing zaprezentują swoje motocykle i barwy już w sobotę, 31 marca, podczas Wrocław Motorcycle Show.

Swój drugi sezon w wyścigach motocyklowych mistrzostw Polski WMMP zespół z Warszawy rozpoczyna w zwiększonym składzie. Do 19-letniego Patryka Pazery, który wystartuje zarówno w mistrzostwach Polski i międzynarodowej serii Alpe Adria, jak i w międzynarodowym pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup, dołączył m.in. dziesięciokrotny, aktualny mistrz Polski, Paweł Szkopek.

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskich wyścigów liczy nie tylko na walkę o kolejny, jedenasty tytuł mistrza kraju, ale także na kolejne starty w mistrzostwach świata World Superbike, w których punktował w poprzednim sezonie.

Szkopek dosiądzie Yamahy YZF-R1, podobnie jak Piotr Prendota, który również wystartuje w najbardziej prestiżowej klasie Superbike. W kategorii Superstock 1000 zadebiutuje z kolei ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000, Rafał Dziki-Sereda, zaś w klasie Rookie 600 wystartuje Paweł Machij.

Cała piątka ma za sobą udane, pięciodniowe testy na hiszpańskich torach w Jerez de la Frontera i Almerii. Już w następny weekend, dokładnie w sobotę 31 marca o godzinie 13:00, motocykliści Pazera Racing zaprezentują swoje maszyny w oficjalnych barwach na sezon 2017 w Hali Stulecia podczas VII Targów Motocyklowych Wrocław Motorcycle Show.

„Jestem bardzo podekscytowany zbliżającym się sezonem i startami w barwach Pazera Racing – mówi Paweł Szkopek – Moim celem jest oczywiście walka o jedenasty tytuł mistrza Polski oraz o kolejne punkty w mistrzostwach świata, ale w tym roku realizuję się nie tylko jako zawodnik, ale także licencjonowany instruktor sportu motocyklowego. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata na torach całego świata pozwalają mi skutecznie pomagać innym, dlatego tym bardziej cieszy mnie współpraca z moją nową ekipą. Moi zespołowi koledzy doceniają moje doświadczenie i ufają mi, co wspólnie pomaga nam robić jeszcze większe i szybsze postępy. To właśnie nad tym, poza dostrajaniem zawieszenia K-Tech w mojej R1-ce, skupiałem się podczas testów i bardzo się cieszę z efektów naszej pracy. Zostałem w Hiszpanii, aby szkolić zagranicznych zawodników, ale nie mogę już doczekać się wrocławskiej prezentacji naszych motocykli, które w barwach na sezon 2017 wyglądają naprawdę rewelacyjnie.”

„To będzie dla mnie bardzo pracowity sezon, ponieważ czekają mnie starty w mistrzostwach Polski oraz międzynarodowych seriach Alpe Adria i Yamaha R6 Dunlop Cup… nie mówiąc o maturze! – dodaje Patryk Pazera, aktualny drugi wicemistrz Polski kategorii Superstock 600. – W Polsce chcę walczyć o tytuł w klasie Superstock 600, a za granicą uczyć się i zbierać doświadczenie, ale jednocześnie systematycznie zbliżać do liderów. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu testów w Jerez i Almerii oraz atmosfery panującej w zespole. Wszyscy czerpiemy garściami z doświadczenia Pawła, a jednocześnie bardzo blisko ze sobą współpracujemy. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że w Jerez Paweł jeździł moim motocyklem, pomagając mi ustawić zawieszenie, a ja przejechałem także kilka okrążeń na Superbike'u Piotra, co również było ciekawą przygodą. Jestem przekonany, że razem osiągniemy w tym roku naprawdę dużo!”

Relację z prezentacji oglądać będzie można na żywo na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem

.

KOMENTARZE