fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas ostatniej rundy Mistrzostwa Polski w Motocrossie w Człuchowie doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Oprócz opisu zdarzenia dostarczonego przez zawodniczki mamy dla Was też odpowiedź sędziego do tej sytuacji.

Główny sędzia przyglądający się zawodom Kobiet w Motocrossie okazał się.. No cóż tu zabrakło nam cenzuralnych słów na opisanie sytuacji. Przeczytajcie, co dokładnie stało się w Człuchowie i co o tym sądzą same zainteresowane:

„WSTYD DLA SPORTÓW MOTOROWYCH!

Sytuacja opisuje karygodne zachowanie Głównego Sędziego wobec Kobiet w motocrossie!

13.06.2015 w sobotę, na zawodach w Człuchowie (nad czym ubolewamy bo Człuchów zawsze był i jest miejscem dla Nas przyjaznym) miało miejsce zdarzenie co najmniej nieprzyjemne.

Zostałyśmy potraktowane niepoważnie, z góry i bez szacunku!

Dopiero po przyjeździe na miejsce i po opłaceniu całego wpisowego dowiedziałyśmy się, że część toru będzie dla Nas wyłączona… Na pytanie dlaczego (chciałyśmy jechać całość jak wszyscy, i tak jak w ubiegłych latach) wybuchła ożywiona dyskusja w niemiłym tonie. Usłyszałyśmy najpierw, że część wyłączona jest zbyt niebezpieczna dla Nas (absurd, było wiele innych miejsc na prawdę niebezpiecznych, które były włączone w Naszą trasę) następnie wersja się nieco zmieniła i powiedziano, że kibice nie mają tam dojścia, a oprócz dwóch zawodniczek reszta jeździ słabo więc nie ma na co patrzeć (usłyszałyśmy to face to face, bardzo miło ). Ostatecznie – decyzja zapadła, nie da się nic zmienić. Z poczuciem „gorszości” musiałyśmy pogodzić się z sytuacją.

Następnie w trakcie przygotowań do pierwszego wyścigu dowiedziałyśmy się o kolejnych „ciepłych” słowach, które padły z ust Pana Głównego Sędziego (z Olsztyna) Marcina S., że „Nasze wyścigi są nudne, i on to by tę klasę w ogóle zlikwidował” do tego dołożył się również znany w środowisku ojciec byłego zawodnika Pan K. cytat, że „kobiety to są do pieprzenia, a nie do jeżdżenia”.

Przykre to bardzo. Motocross Kobiet w Polsce rośnie w siłę. Wiele osób wkłada wiele trudu w to żeby Nas promować, wspierać i po co to wszystko skoro za chwilę następuję zderzenie z taką ścianą! Ciężko pracujemy aby zarobić na wyjazdy, opłacić wpisowe, serwisować motocykl. Zawody kosztują niejednokrotnie wiele wyrzeczeń. Dla każdej z Nas jest to ogromna pasja, i przeżywanie najpiękniejszych chwil w życiu! Tym bardziej jest Nam ogromnie przykro z powodu zaistniałej sytuacji

Podpisano,

Kobiety MX”

Tekst oryginalnie pojawił się na profilu FB Kobiet MX.

[AKTUALIZACJA]

Po naszej wczorajszej publikacji otrzymaliśmy odpowiedź od wzmiankowanego wyżej sędziego, którą możecie zobaczyć poniżej. Bardzo cieszymy się, że reakcja byłą tak szybka, a sytuacja zostanie wyjaśniona.

„W miniona niedzielę, 16.06.2015, byłem sędzią głównym na zawodach Mistrzostw Polski w Człuchowie. Obowiązkiem Sędziego jest dbanie o prawidłowy przebieg zawodów. Prawidłowy przebieg to również w głównej mierze dbanie o bezpieczeństwo zawodników, osób funkcyjnych, kibiców.

Po porannej kontroli stanu toru (w przeddzień, czyli w sobotę odbyło się 6 sesji treningowych i 6 wyścigów) okazało się, że tor w niektórych miejscach jest dość mocno zdegradowany. Na tej podstawie została podjęta decyzja o wyłączeniu części, na której znajdowało się dużo kamieni. Klasa MX Kobiet i klasa MX 85 przejechały po skróconym torze głównie ze względów bezpieczeństwa! Potwierdzeniem trafności tej decyzji jest fakt, że w ostatnim wyścigu najbardziej doświadczonych zawodników doszło do wypadku, w którym poszkodowani zostali dwaj zawodnicy.

Zawodniczki klasy MX Kobiet przyszły do biura zawodów i rozmawiały z kilkoma osobami na ten temat. Dyskusja przeniosła się na parking i prawdopodobnie była kontynuowana dalej. Chciałbym podkreślić, że z moich ust nie padła żadna wypowiedź dyskryminująca Kobiety w Motocrossie! Nie mam bladego pojęcia, kto i co powiedział Zawodniczkom. Jest mi bardzo przykro, że znalazł się ktoś „niemądry” wyrażający swoja indywidualną opinię na ten temat.

Jako Sędzia Międzynarodowy FIM oraz klasy Państwowej PZM, wykonując swoje obowiązki mam na względzie dbanie przede wszystkim o prawidłowość przebiegu zawodów oraz o bezpieczeństwo Zawodniczek i Zawodników!”

 

KOMENTARZE
Advertisement