fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podium w Katarze oznacza dla Ducati zmniejszenie limitu na paliwo. Zamiast 24 litrów będą mogli zatankować o dwa mniej.

Nowy limit będzie obowiązywał przez cały sezon 2015. Ducati zamiast 24 litrów będzie mogło od kolejnej rundy używać tylko 22. Jest to i tak o dwa więcej niż wynosi limit dla klasy Factory. Wygląda jednak na to, że nie będzie to miało znacznego wpływu na Ducati. Marka twierdzi, że i tak nie używała więcej niż 22 litrów paliwa.

Warto przypomnieć, że jeżeli Ducati zdobędzie trzy zwycięstwa (na suchym torze) w trakcie sezonu straci możliwość korzystania z miękkiej opony. Patrząc na to, co działo się podczas rundy w Katarze GP15 stać na takie wyniki.

”Wyniki Ducati Team podczas Commercial Bank Grand Prix of Qatar w ostatni weekend, gdzie Andrea Iannone i Andrea Dovizioso stanęli na podium, oznaczają zmniejszenie limitu paliwa z 24 do 22 litrów. Nowe regulacje dotyczą maszyn Ducati w tym zawodników Teamu Ducati: Andrea Iannone i Andrea Dovizioso, a także kierowców Pramac Racing: Danilo Petrucci i Yonnyego Hernandeza. Zespół Avintia Racing startujący w klasie Open nie jest ograniczony nowym limitem„ – czytamy w oficjalnym oświadczeniu


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA