Co prawda do właściwego sezonu MotoGP zostało jeszcze trochę czasu, ale nie znaczy to, że ekipy wyścigowe próżnują. To ostatni moment na testy motocykli, modernizowanie kolejnych rozwiązań, docieranie się z nowymi zawodnikami i przede wszystkim na wejście nowych teamów do stawki!

Za nami prezentacja zespołów Ducati oraz Hondy, teraz zaprezentował się team Petronas Yamaha SRT!


REKLAMA

MotoGP nowy team w stawce!Zespół Petronas Yamaha to zupełnie nowy Twój, który oficjalnie wkracza do walki o zwycięstwa w stawce MotoGP w sezonie 2019. W teamie znajdziemy dwa „bardzo szybkie” nazwiska: pierwsze to Morbidelli, drugie to Quartararo. Pierwszy został mistrzem Moto2 w sezonie 2017 oraz zdobył tytuł Rookie of the Year MotoGP w sezonie 2018, drugi w minionym sezonie był dziesiąty, również w stawce Moto2.

 

Następca Tech3

Ekipa zajęła miejsce jedynego zespołu satelickiego Yamahy po Tech 3. Przypomnijmy: Tech3 będzie w tym roku startować na motocyklach KTM. Nowy team w stawce MotoGP został zaprezentowany w Petronas Towers w Kuala Lumpur w Malezji – siedzibie głównego sponsora zespołu. 

Czuję, że bierzemy udział w wielkim przedsięwzięciu – powiedział Franco Morbidelli. Petronas i SIC również dokonują wspaniałych rzeczy, więc jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że osiągniemy dobre wyniki i sprawimy, że ludzie będą szczęśliwi

[źródło: www.swiatwyscigow.pl]

KOMENTARZE


REKLAMA
Polecane artykuły
27-letni Dominik Vincon dołączy do polskiego zespołu LRP Poland i wystartuje w…
Dzisiaj mamy dla Was coś ciekawego! Taki pojazd pojawił się…