fbpx
A password will be e-mailed to you.

Stoimy właśnie u progu sezonu i jest to moment, w którym wielu motocyklistów stoi przed wyborem nowych opon. W ofercie włoskiej marki Pirelli znajdziesz szeroką gamę doskonałych opon szosowych. W tym artykule skupimy się na kilku najpopularniejszych modelach i ich najważniejszych cechach, tak by pomóc wam w znalezieniu idealnych gum na sezon 2023.

„Szosa” to w motocyklowym świecie szerokie pojęcie – może oznaczać codzienne dojazdy, długie wypady turystyczne i weekendowe torowanie. Właściwie dobrane, markowe opony to gwarancja przyjemnej jazdy, dużych przebiegów na jednym komplecie i przede wszystkim bezpieczeństwa, niezależnie od tego, jaki rodzaj motocyklowej aktywności preferujesz. W ofercie firmy Pirelli na pewno znajdziesz odpowiedni model ogumienia, który najlepiej wpisze się w twoje potrzeby i preferencje.  

Pirelli Angel ST 

Angel ST to popularna opona przeznaczona do motocykli sportowo-turystycznych i nakedów. Posiada charakterystyczny bieżnik, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność na nie tylko na suchej, ale też na zimnej i mokrej nawierzchni. Model ten jest wykonany z mieszanki o wysokiej zawartości krzemionki, która zwiększa trwałość i wydłuża żywotność opony. Ważne jest też to, że przez cały okres użytkowania właściwości opony pozostają praktycznie niezmienne. Pirelli Angel ST to doskonały wybór do codziennej jazdy miejskiej i weekendowej turystyki. Jego dodatkowym atutem jest umiarkowana cena.

Pirelli Angel ST

Pirelli Angel GT i GT II

Gran Turismo w najlepszym włoskim wydaniu! Oba modele to wzorcowe opony turystyczne z domieszką sportowego DNA marki Pirelli, które sprawdzą się w niemal każdym rodzaju motocykli szosowych – od typowych krążowników, przez lżejsze maszyny sportowo-turystyczne, po szybkie i zwinne nakedy. Model Angel GT, wykonany z dwóch typów mieszanki, jest znany od lat ze znakomitej przyczepności i trwałości, a także z doskonałych właściwości jezdnych na suchym i mokrym asfalcie.

Pirelli Angel GT

Angel GT II to ulepszona wersja Angel GT, z nowym wzorem bieżnika, inspirowanym torowymi oponami deszczowymi Pirelli Diablo i nieco innymi mieszankami gumy. Zmiany te wpłynęły na doskonałe wręcz zachowanie na mokrej nawierzchni i jeszcze wyższą trwałość.

Pirelli Angel GT II

Pirelli Sport Demon 

Uniwersalna opona do użytku miejsko-turystycznego, ale wciąż o sportowym charakterze. Zapewnia doskonałe prowadzenie w mieście i na krętych drogach, na suchej i mokrej nawierzchni, a do tego charakteryzuje się wysoką trwałością i bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości i wytrzymałości. Wzmocniony karkas daje stabilność również w czasie jazdy z dużym obciążeniem. Bieżnik o agresywnym wzorze świetnie odprowadza wodę. Opony Pirelli Sport Demon dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów.

Pirelli Sport Demon

Scorpion Trail II 

Pirelli Scorpion Trail II łączą cechy opon sportowo-turystycznych i enduro. Są przeznaczone głównie do motocykli adventure i enduro, które są używane zarówno na drogach publicznych, jak i w lekkim terenie. Wykonane są z wytrzymałej mieszanki, która zapewnia dobrą przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, a jednocześnie charakteryzuje się wysoką żywotnością. Dodatkowo, specjalny kształt bieżnika zwiększa przyczepność na miękkich i nierównych nawierzchniach. Jeśli pokonujesz tysiące kilometrów po asfalcie i lubisz czasem zjechać na szutry czy trawę w poszukiwaniu lepszych widoków, te opony są dla ciebie.

Pirelli Scorpion Trail II

Diablo Rosso II, III, IV i IV Corsa 

Opony Pirelli Diablo Rosso to rozwijana od lat i stale ulepszana seria modeli sportowych do użytku drogowego i torowego – na treningach i speed dayach. Wszystkie opony z tej serii cechują się równomiernym zużyciem oraz skutecznym odprowadzaniem wody, co zapewnia znakomitą przyczepność na mokrej nawierzchni i zwiększa bezpieczeństwo jazdy. 

Pirelli Diablo Rosso II

Diablo Rosso II to punkt wyjściowy dla całej rodziny, opona o sportowym charakterze, zaprojektowana z myślą o motocyklach sportowych i mocnych nakedach.

Pirelli Diablo Rosso III

Diablo Rosso III to rozwinięcie tego projektu, stworzone na bazie doświadczeń z serii World Superbike. Opony te zapewniają doskonałe prowadzenie i przyczepność, a przy tym są uniwersalne i nadają się też do jazdy codziennej i dłuższych tras.

Pirelli Diablo Rosso IV

Diablo Rosso IV i jej „ostrzejsza” odmiana Corsa to najnowsze, bezkompromisowe opony sportowe, wykonane z kilku rodzajów mieszanki. Zapewniają bezkonkurencyjne osiągi, łatwość prowadzenia i wysoką przyczepność na prostych, w złożeniu i na wyjściach z zakrętów – na suchej i mokrej nawierzchni. 

Pirelli Diablo Supercorsa SP V2, V3, V4

Kolejna znana i doceniona przez motocyklistów na całym świecie seria opon sportowych Pirelli, tym razem z wyraźnym nastawieniem na jazdę torową, choć wciąż z pełną homologacją do jazdy po drogach. Doskonałe rozwiązanie dla motocyklistów, którzy na track daye dojeżdżają własnym motocyklem, a nie pakują go na busa lub przyczepę. Kolejne generacje opon Supercorsa SP to gwarancja doskonałych osiągów, świetnej przyczepności w nawet największych złożeniach i bezpieczeństwa w każdych warunkach. Model Supercorsa SP V3 jest fabrycznie montowany w jednym z najlepszych superbike’ów na rynku – Ducati Panigale V4. 

Pirelli Diablo Supercorsa III

Totalna nowością jest model Supercorsa SP V4, najbardziej sportowa opona z rodziny Diablo, idealna na tor i na drogę. Nowa, podwójna mieszanka zapewnia maksymalną przyczepność na zakrętach, znakomite osiągi i długie przebiegi. Co więcej, jest to pierwsza opona stworzona z myślą o jak najlepszej współpracy z obecnymi we współczesnych maszynach sportowych elektronicznymi systemami wspomagania jazdy. 

Pirelli Diablo Supercorsa SP V4

Oprócz sprawdzonego producenta opon, warto także postawić na sprawdzone źródło. Pełną ofertę opon marki Pirelli w najlepszych cenach znajdziecie w sklepie Olek Motocykle. Dostępne są tu również pierwsze egzemplarze modelu Supercorsa V4 SP (w wybranych rozmiarach) w promocji z ekskluzywnym zegarkiem gratis!

 

KOMENTARZE