fbpx
A password will be e-mailed to you.

15-letni Dean Berta Vinales zmarł wskutek obrażeń odniesionych w wypadku podczas wyścigu klasy World Supersport 300 na torze w Jerez de la Frontera.

Niestety, Dean Berta Viñales zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas pierwszego wyścigu WorldSSP300 podczas rundy mistrzostw świata FIM Supersport 300 w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

15-letni Hiszpan upadł wraz z grupą innych zawodników. W wypadku doznał poważnych urazów głowy oraz klatki piersiowej. Pierwszej pomocy udzielono zawodnikowi jeszcze na torze, a następnie zabrano go do centrum medycznego obiektu w Jerez. Pomimo usilnych starań personelu medycznego, Berta Viñales zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Tegoroczny sezon mistrzostw świata FIM Supersport 300 był debiutanckim w wykonaniu Deana. Hiszpan startował w rodzinym zespole Vinales Racing Team, należącego do ojca Mavericka Vinalesa. Bera Viñales wywalczył w tym roku czwarte miejsce w 2. wyścigu na Magny-Cours i był szósty w Barcelonie. W trakcie zmagań w Jerez wykazywał duży potencjał, plasując się w czołówce podczas treningów i zdobywając swoje najlepsze, dziesiąte pole startowe.

Po tym wypadku, organizatorzy zdecydowali się odwołać pozostałe sobotnie wyścigi.Dean Berta Vinales


Zdjęcia: WSBK, Yamaha Racing

KOMENTARZE