fbpx

Czwartkowy etap Rajdu Dakar wygrał Ricky Brabec i dzięki temu Amerykanin przesunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Pierwszy dzień maratonu był również udany dla młodych Polaków. Adam Tomiczek wpadł na metę odcinka z 28. czasem, a Maciek Giemza dojechał do Moqueguy na 34. miejscu.

Po trzecim odcinku specjalnym ze swojego występu mógł być zadowolony Pablo Quintanilla, który przeszedł przez tą część zawodów gładko i został liderem. Niestety, szczęście Chilijczyka nie trwało długo. Zawodnik pogubił się na trasie i stracił bardzo dużo czasu na ponowne znalezienie Waypointa i dołączenie do wyścigu.

Bezbłędnie natomiast pojechał Ricky Brabec, który od samego początku jedzie świetnym tempem. Popełnia mało błędów i może okazać się „czarnym koniem” zawodów. Jedno jest pewne: zawodnicy KTM muszą na niego bardzo uważać, jeżeli myślą o przedłużeniu dobrej passy.

ORLEN Team coraz szybciej!

Do mety z drugim czasem dojechał Matthias Walkner (KTM), który stracił do lidera blisko 6 minut. Trzecie miejsce zajął Toby Price. Czwarty był Sam Sunderland również na KTM. Najlepiej sklasyfikowany do tej pory zawodnik Yamahy, Adrien van Beveren zajął piąte miejsce i chociaż zawodnik na razie jest zadowolony ze swoich wyników, to ciężko mówić czy ma jeszcze szanse na zwycięstwo w rajdzie Dakar 2019.

Ze swojego występu mogą być zadowoleni zawodnicy ORLEN Team, którzy po środowym, totalnie nieudanym dniu nadrabiają straty. Dzięki małej ilości błędów oraz równej i szybkiej jeździe ukończyli etap w okolicach 3. dziesiątki. Adam Tomiczek finiszował na 28., a Maciej Giemza na 34. miejscu. W klasyfikacji generalnej polscy motocykliści zajmują dokładnie te same miejsca.

Etap maratoński

Czwartek był również niezwykle udany dla naszego jedynego Polaka w stawce kategorii quad. Kamil Wiśniewski ukończył dzień z 9. lokatą co daje mu doskonałe 7. miejsce w klasyfikacji generalnej! Tak trzymać Kamil, bardzo mocno trzymamy za Ciebie kciuki!

Kolejny, piąty już etap Rajdu Dakar poprowadzi z Moquegui do Arequipy i liczyć będzie 431 kilometrów dojazdówki oraz 345 kilometrów odcinka specjalnego. Etap czwarty oraz piąty należą do tzw. części maratońskiej. W trakcie biwaku między odcinkami zawodnicy zdani są tylko na siebie – nie mają wsparcia serwisowego. Wszystkie naprawy, wymiany (jeżeli mają ze sobą części) i regulacje muszą wykonać sami.

[dd-parallax img=”https://swiatmotocykli.pl/wp-content/uploads/2019/01/Dakar2019_ORLEN_Team_Maciek_Adam-16.jpg” height=”500″ speed=”2″ z-index=”0″ position=”left” offset=”false”][/dd-parallax]