fbpx

Etap IX już za nami. Do mety dojechały między innymi quady. W tym nasi zawodnicy i to Oni zasługują dzisiaj na słowa uznania.

Już w trakcie wyścigu świat obeszła informacja, że Arkadiusz Lindner został na jednym z punktów kontrolnych najszybszym zawodnikiem w stawce. Początkowo obawialiśmy, że to błąd pomiarowy, ponieważ nie wyświetlał się koło nazwiska polskiego quadowca wynik z poprzedniego punktu kontrolnego. Finalnie zawodnik został sklasyfikowany na końcu etapu z czwartym czasem dnia.

Polacy w Rajdzie Dakar. Powoli, ale do przodu!

Wtorkowy etap był również niezwykle udany dla Rafała Sonika, który powoli odrabia straty i pnie się w klasyfikacji generalnej zawodów. SuperSonik poruszał się dzisiaj przez większość dnia w okolicy podium. Niestety w drugiej części etapu, Krakowianin stracił tempo i do mety dojechał na 8. pozycji. Zawodnik ORLEN Team, Kamil Wiśniewski osiągnął metę z 12. czasem dnia. 

Pierwszy do mety odcinka specjalnego dojechał lider klasyfikacji generalnej Ignacio Casale, trzy sekundy do lidera stracił Giovanni Enrico. Tuż za nim na metę wpadł Alexandre Giroud. Za pierwszą trójką dojechał Arkadiusz Lindner. Jednakże musimy pamiętać o tym, że zarówno G. Enrico jak i A.Giroud z przyczyn technicznych odpadli z rajdu i obecnie biorą w nim udział na zasadach „Dakar Experience”, w skrócie: jadą poza konkursem. Na dodatek Giroud otrzymał dziś 15 minut kary.

Wyniki IX etapu w kategorii QUAD:

1. Ignacio Casale (RCH) Yamaha Raptor 700 4:39.25
2. Arkadiusz Lindner (PL) Can-Am Renegade 850 +6.10
3. Tomáš Kubiena (CZ) Yamaha Raptor 700 +6.27

 

KOMENTARZE