fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rafał Sonik pewnie zwyciężył jedenasty etap rajdu Dakar. Drugi był Ignacio Casale, a trzeci G.Enrico. Do mety 42. rajdu Dakar pozostał jeden odcinek specjalny.

Dzień od samego początku należał do naszego quadowca. Sonik narzucił bardzo dobre tempo już na początku dnia i szybko, bo już na trzecim punkcie kontrolnym znalazł się na prowadzeniu OESu. Jego główny rywal, Ignacio Casale dotarł do mety ze stratą ponad trzech minut. Trzeci był G. Enrico, który stracił do SuperSonika ponad cztery minuty.

Lindner nie odpuszcza!

Sonik w klasyfikacji generalnej utrzymał się na doskonałej trzeciej lokacie i traci do lidera rajdu, Ingacio Casala nieco ponad godzinę. Drugim polakiem na mecie dzisiejszego etapu był Arkadiusz Lindner, który ukończył zmagania na piątym miejscu – dojechał ze stratą ponad 9 minut do Rafała Sonika. 

Advertisement

Zwycięzca wczorajszego etapu, Kamil Wiśniewski dzisiaj jechał wolniej. Notował po kolei: ósmy, dziewiąty, dziesiąty czas dnia, aby finalnie przyspieszyć w końcówce etapu i ukończyć na ósmej pozycji.

Już jutro ostatni dzień rajdu Dakar 2020. Zawodnicy będą mieli do przejechania 374 kilometry odcinka specjalnego, który zakończy się Quiddiyah

Wyniki 11-ego etapu:

  1. Rafał Sonik
  2. Ignacio Casale
  3. Giovanni Enrico
  4. Simon Vitse
  5. Arkadiusz Lindner
  6. Italo Pedemonte
  7. Manuel Andujar
  8. Kamil Wiśniewski
  9. Alexandre Giroud
  10. Sebastien Souday
KOMENTARZE