fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przedostatni etap rajdu Dakar w kategorii motocykli nie zaskoczył fanów motorsportu. Lider klasyfikacji generalnej, Ricky Brabec pojechał zachowawczo. Etap wygrał Chilijczyk Pablo Quintanilla!

Tego mogliśmy się spodziewać. Drugi etap odcinka maratońskiego oraz przedostatni etap rajdu Dakar 2020 nie przyniósł gwałtownych zmian w klasyfikacji generalnej rajdu.

Odcinek od początku do końca należał do Pablo Quintanilli, który tracił przed rozpoczęciem dzisiejszego dnia do lidera klasyfikacji generalnej blisko 26 minut. Ricky Brabec mógł zatem czuć się bezpiecznie na początku etapu, dlatego nie forsował tempa, dojeżdżając do mety odcinka specjalnego z dziesiątym czasem dnia. Co prawda Brabec dysponuje przewagą już tylko na poziomie czternastu minut, ale dla Amerykanina jest to wystarczająca przewaga, aby jutro stanąć na najwyższym stopniu podium rajdu Dakar 2020.

Tuż za Pablo Quintanillą do mety dojechał Matthias Walkner, który przez większą część etapu deptał po piętach zawodnikowi Husqvarny. Na ostatnim punkcie kontrolnym, zawodnik KTM nawet wyprzedził Chilijczyka, finalnie do mety dojeżdżając z drugim czasem. Trzeci był Luciano Benavides. Obrońca tytułu, Toby Price na końcu dzisieszego odcinka specjalnego zameldował się na piątym miejscu. Obecnie Australijczyk zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i ma około siedmiu minut przewagi nad Matthiasem Walknerem.

Dakar 2020. ORLEN Team z doskonałym tempem!

Doskonały dzień zaliczył dzisiaj Maciej Giemza, który wystartował jako 25. zawodnik dzisiejszego OESu. Równa i bardzo dynamiczna jazda pozwoliła mu już na trzecim punkcie kontrolnym wskoczyć na 20. miejsce, a na WP5 zameldował się z  szesnastym czasem. Finalnie motocyklista ORLEN Team do mety dojechał na doskonałej szesnastej lokacie. 
Równie doskonale spisywał się Krzysztof Jarmuż, który narzucił ostre tempo i już na pierwszych punktach kontrolnych pojawiał się z czasami pierwszej pięćdziesiątki dnia

 

Już jutro ostatni etap rajdu. Tym razem zawodnicy wyruszą z Haradh i zakończą etap oraz Rajd Dakar w miejscowości Qiddiya. Czeka ich 73 kilometry dojazdówki oraz 374 kilometry odcinka specjalnego. Trasa w dużej części będzie pokryta piachem, wydmami, a zawodnicy w końcowej jej fazie wjadą na wysokość blisko 800 m. n.p.m.

Wyniki dzisiejszego etapu:

 1. Pablo Quintanilla
 2. Matthias Walkner
 3. Luciano Benavides
 4. J.I Ignacio Cornejo Florimo
 5. Toby Price
 6. Jamie McCanney
 7. Franco Caimi
 8. Andrew Short
 9. Kevin Benavides
 10. Ricky Brabec

  Trasa etapu XII

Podsumowanie etapu X: Motocykle/Quady

 

KOMENTARZE