fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wszystko na to wskazuje, że tak. CFM FIM (Komisja Kobiet Międzynarodowej Federacji Motocyklowej – FIM) wraz Komisją Motocrossową FIM Europe podjęły wstępną decyzję o organizacji zawodów, w których wystartują reprezentantki państw europejskich.

Przymiarką ma być jednorazowy event ”Puchar Europy„ planowany na rok 2016. Będzie to tylko jedna runda, jeśli jednak impreza okaże się sukcesem, rok później odbędą się Mistrzostwa Europy z 3 lub 4 rundami. Wkrótce powołana specjalna komisja przystąpi do opracowania regulaminu Mistrzostw. Już teraz wiemy, że minimalny wiek zawodniczek to 15 lat i że startować mogą na motocyklach 125 2T i 250 4T.


REKLAMA

Całe przedsięwzięcie wspierać będzie Youthstream, organizator MXGP, co gwarantuje w pełni profesjonalne przygotowanie zawodów i ich promocję. Dlatego gorąco namawiamy nasze zawodniczki do uwzględnienia w swoich planach udziału w przyszłorocznej imprezie. Zachęcamy jednocześnie do startów w Mistrzostwach Polski Kobiet MX, które będą przepustką do ubiegania się o tytuł reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy Kobiet. Przygotowaniami i organizacją udziału zawodniczek w ME zajmie się Zespół Kobiet Polskiego Związku Motorowego


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA