fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po 14 latach obecności na torach wyścigowych, Bridgestone wycofuje się po rekordowym sezonie z MotoGP.

Bridgestone – pierwszym oficjalnym dostawcą opon dla MotoGP


REKLAMA

W swoim dorobku firma ma między innymi zwycięstwo w Mistrzostwach Świata MotoGP zdobyte po raz pierwszy w 2007 roku oraz uzyskany w 2009 roku status pierwszego oficjalnego dostawcy opon na potrzeby tych wyścigów.

W trakcie kadencji Bridgestone jako Oficjalnego Dostawcy Opon MotoGP co roku ustanawiane były kolejne rekordy okrążenia. Tylko w mijającym sezonie użytkownicy wyścigowych opon Bridgestone BATTLAX MotoGP ustanowili łącznie 11 rekordów okrążenia, 13 rekordów okrążenia w czasie rundy kwalifikacyjnej i 12 rekordów czasowych w wyścigach.

Podziękowania za wspaniałą współpracę

Na przyjęciu pożegnalnym zorganizowanym w Walencji do strefy reprezentacyjnej Bridgestone dla VIP-ów przybyło ponad 160 gości. Przedstawiciele firmy złożyli podziękowania za wsparcie, jakie firma otrzymywała od nich przez ostatnie 14 lat, zespołom MotoGP, motocyklistom, producentom, Dorna, IRTA, FIM i innym partnerom. Specjalne podziękowania skierowano także do milionów kibiców MotoGP z całego świata za ich nieustające zainteresowanie mistrzostwami.

Wyścig o Grand Prix Walencji 2015 był okazją do zorganizowania 4. edycji prestiżowego Konkursu Fotograficznego Bridgestone. Zadaniem uczestników konkursu było uwiecznienie przebiegu wyścigów MotoGP. Eksperci wybrali 3 najlepsze prace, a wieczorem ogłoszono wyniki konkursu.


REKLAMAREKLAMA
Advertisement


Zwyciężczynią została Bonnie Lane z Wielkiej Brytanii. Gratulacje należą się jej za uchwycenie ducha osiągów oraz współzawodnictwa, a także za wysoki poziom techniczny zdjęcia. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Włoch – Marco Campelli oraz Holender – Henk Keulemans.

Największe sukcesy Bridgestone w Mistrzostwach Świata MotoGP od 2002 roku:

oraz w 2015 roku:

KOMENTARZE


REKLAMA