fbpx
A password will be e-mailed to you.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że najjaśniejszą gwiazdą przez cały poznański weekend był Ireneusz Sikora, który jest na wyśmienitej drodze do obrony tytułu Mistrza Polski w klasie Superbike, wywalczonego w ubiegłym sezonie. Irek dominował od pierwszego wjazdu na tor, bez względu na warunki panujące na torze, a te bywały różne – trzeba więc było ostrożnie dobierać […]

Chyba nikt nie zaprzeczy, że najjaśniejszą gwiazdą przez cały poznański weekend był Ireneusz Sikora, który jest na wyśmienitej drodze do obrony tytułu Mistrza Polski w klasie Superbike, wywalczonego w ubiegłym sezonie. Irek dominował od pierwszego wjazdu na tor, bez względu na warunki panujące na torze, a te bywały różne – trzeba więc było ostrożnie dobierać odpowiednie mieszanki opon Pirelli. Jednak dzięki doświadczeniu zawodnika, zarówno na suchej i na mokrej nawierzchni, Sikora na swoim BMW HP4 czuł się jak ryba w wodzie i nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń – dwukrotnie uzyskał najlepszy czas okrążenia, z ogromną przewagą nad przeciwnikami. Pewne podwójne zwycięstwo motocyklisty zapewniło mu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej WMMP z przewagą 37 punktów nad Janem Halbichem i tym samym wykonał on milowy krok w kierunku obrony tytułu mistrzowskiego. I ten zawodnik takiej szansy z pewnością nie zmarnuje. Choć do ostatniej rundy pozostały jeszcze trzy tygodnie, Irek już teraz zapowiada twardą walkę do ostatnich metrów i sięgnięcie po upragniony sukces, na który przecież ciężko pracował przez cały sezon, pokonując na swojej drodze wiele rozmaitych przeszkód i szybkich rywali.

Michal Filla wyśmienicie wstrzelił się w weekend wyścigowy, a swoją świetną dyspozycję potwierdził w sobotę wygrywając pierwszy wyścig kategorii Superstock 1000. W niedzielę natomiast motocykl Michala doznał awarii, więc motocyklista startował na zastępczym motocyklu HP4. Ponieważ zawodnik po raz pierwszy zasiadał na maszynie z elektronicznym zawieszeniem, jego wynik pozwolił mu uzyskać jedynie pozycję tuż za podium. Zawodnik był jednak świadomy swojej pozycji w tabeli – czwarte miejsce w drugim wyścigu i tak zapewniło mu przewagę 69 punktów, która już teraz uprawnia go do tytułu Mistrza Polski! Czech może teraz jechać do Słowacji z pełnym spokojem po odbiór najcenniejszego trofeum.

Swój najlepszy weekend w tym sezonie zaliczył Bartek Wiczyński – zawodnik BMW Sikora Motorsport pobił swój najlepszy czas jednego okrążenia w Poznaniu o 0,5 sekundy i dwukrotnie stanął na podium – na jego trzecim i drugim stopniu. Wyśmienite wyniki otworzyły przed Bartkiem wspaniałą szansę na walkę o końcowe podium w klasyfikacji generalnej! Będzie to bój niezwykle ciężki, gdyż w czołówce jest bardzo ciasno, a rywale są niezwykle mocni, jednak widać że Bartek coraz pewniej czuje się na nowym dla siebie BMW S1000RR, a z wyścigu na wyścig jest coraz szybszy, co w rezultacie bardzo optymistycznie nastraja przed ostatnią rundą WMMP.

Advertisement

Dla Jurka Bergera miniona runda w Poznaniu była jedną z najlepszych w tym roku. Dąbrowianin w pierwszym wyścigu Superbike zdobył czwartą pozycję, natomiast w drugim wyścigu wywalczył szóste miejsce.

Sukcesy teamu są także zasługą grupy najlepszych mechaników BMW Sikora Motorsport, pracujących na narzędziach Proline oraz stosujących oleje Castrol. Kolejna, najważniejsza dla całego teamu i jego fanów rywalizacja odbędzie się na torze Slovakiaring w dniach 12-14.09, gdzie zostaną wyłonieni Mistrzowie zarówno Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, jak i Alpe Adria Championship.

KOMENTARZE
Advertisement