fbpx
A password will be e-mailed to you.

Głosowanie w BMW R 18 Custom Contest potrwa jeszcze tylko trzy tygodnie. Startujący w konkursie dealerzy BMW przygotowali swoje wizje customa na bazie modelu R 18. Nagrody czekają nie tylko na samych twórców projektów, ale też na głosujących!

Na czym w ogóle polega konkurs BMW R 18 Custom Contest? Do rywalizacji stanęli przedstawiciele salonów BMW Motorrad z całego kraju. Cel był prosty – zaprezentowanie pomysłu na najlepszego, najciekawszego, a także najbardziej zaskakującego customa na bazie kultowego cruisera R 18. Dealerzy mogli sami stworzyć projekt motocykla lub też nawiązać współpracę z firmą profesjonalnie zajmującą się przygotowywaniem customów.

W ostatecznym pojedynku rywalizuje ze sobą siedem projektów, a twórcy trzech najlepszych zostaną nagrodzeni przez centralę BWM Motorrad. Co ciekawe, nagrody czekają także na Was, głosujących na najfajniejsze projekty. Tu do zgarnięcia jest weekend za kierownicą R 18 wraz z voucherem o wartości 600 zł na akcesoria BMW, a także same vouchery na kwoty 600 zł oraz 400 zł. Co zrobić, by zgarnąć jedną z tych nagród? Wystarczy zagłosować na najbardziej podobający się Wam projekt, a następnie kreatywnie dokończyć zdanie konkursowe: „Motocykl BMW R 18 to dla mnie…”.

Warto pamiętać, że głosowanie kończy się 22 lipca 2022 roku. Zwycięzców obu konkursów – zarówno na najlepszy projekt, jak i najlepszą odpowiedź na pytanie – poznamy dzień później, 23 lipca 2022 roku. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Warsaw Heritage Festival. W B’fort Eventowni przy ul. Racławickiej 99 w Warszawie czekać na was będą bezpłatne jazdy testowe BMW R 18, strefa z wystawą waszych maszyn, barberzy i artyści tatuażu oraz dobra muzyka i świetne towarzystwo. To co, widzimy się?

A oto motocykle konkursowe:

R 18 Isle of Man – DOBRZAŃSKI TEAM CUSTOMS

Projekt BMW DTC „Isle of Man” powstał z dziedzictwa zwycięskiego w tych zawodach motocykla BMW RS 255 Kompresor, nawiązuje do tradycji ekstremalnych wyścigów ulicznych, snuje opowieść o Wyspie Man jako miejscu szczególnym dla motocyklistów i ważnym dla historii BMW Motorrad.

R  18 Liberty – LIBERTY MOTORS PIASECZNO X NINE HILLS MOTORCYCLES 

Custombike LIBERTY na bazie BMW R18 charakteryzuje się doskonałymi własnościami jezdnymi, znakomitą trakcją i potężną mocą. O ujarzmienie i bezpieczną powściągliwość dbają bezkonkurencyjne, sześciotłoczkowe zaciski Beringer. 3-częściowe skręcane felgi, dodają biżuteryjnej aparycji w iście sportowym stylu. Akustyczną stronę wypełnia pełen układ wydechowy FCR.

R 18 Roar – SMORAWIŃSKI

Celem przeróbki było maksymalnie mocne odwzorowanie R18 Concept z 2019 roku. Chcieliśmy uzyskać maksymalną lekkość tyłu motocykla. Wszystkie modyfikacje, które wykonaliśmy są w pełni odwracalne i nie ingerowały w konstrukcję motocykla. Roar!

R 18 Speedy Gonzales  – INCHCAPE POZNAŃ

Patrząc na R 18 w wersji Speedy Gonzales nie sposób nie przenieść się myślami na meksykańskie drogi. To właśnie latynoski styl posłużył jako inspiracja przy pracy nad tym projektem. Wysoka kierownica typu Ape Hanger i głębokie błotniki podkreślają charakter motocykla a w połączeniu z kolorystyką wzorowaną na logo BMW czynią go wyjątkowym.

Współpraca: Mały HD, Marcin Tatarczuk, Kaliński

R 18 The Great Wave – TEAM DŁUGOŁĘKA X UNIKAT

„The Great Wave R 18 to motocykl zbudowany wspólnie przez dealera BMW TEAM Długołęka i wrocławski warsztat customowy UNIKAT Motorworks. Motywem przewodnim modyfikacji tego motocykla jest japońska sztuka malarska oraz japoński styl przebudowy motocykli w stylu bobber.

Motocykl posiada patynowane lakierowanie, dzięki któremu wygląda jak pojazd znaleziony po kilkudziesięciu latach w stodole Zadanie to zostało powierzone najlepszemu artyście w Polsce – Łukaszowi Elbalenko. W nawiązaniu do kultury i sztuki japońskiej twórcy zdecydowali się na motyw z obrazu „Wielka fala w Kanagawie” autorstwa Hokusaia. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki z Japonii, powstałe ok. 1831 r.

R 18 Black Jack – ZK MOTORS KIELCE

Custom „Black Jack” powstał na bazie BMW R18 Pure. Jest to klasyczny Bobber R 18 ociekający czernią, nawiązujący nazwą do popularnej kasynowej gry karcianej. Czarna „szata”, mroczny klimat oraz motocyklowy dreszczyk emocji – zupełnie jak ryzyko podczas gry w kasynie. Wszystko to wpisuje się w koncepcję naszego najnowszego Customa.

R 18 Roadster – INCHCAPE WROCŁAW

Inspiracją dla tego projektu jest linia samochodów BMW z lat 20. i 30. XX wieku. Prosta linia nadwozia, czerpanie z dziedzictwa marki oraz detale, które sprawiają że pojazd ten jest jedyny w swoim rodzaju. Motocykl zyskał nowe błotniki, przednią lampę, kierownicę i wiele innych elementów, dzięki czemu jest on w pełni zindywidualizowany.

Projekt zrealizowany współpracy z Motorcycle Performance Mały HD oraz Aerograf Piotr Parczewski.

KOMENTARZE