fbpx
A password will be e-mailed to you.

Organizatorem Beskid Hero jest Sportainment, agencja rozwijająca sporty motocyklowe w Polsce, mająca na swoim koncie imprezy takie, jak: Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie, Supercross – King of Poland, czy Mistrzostwa Świata SuperEnduro (Kraków 2016). Sportainment po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich zawodników i kibiców. Po zorganizowanych w 2016 roku, po raz pierwszy w historii […]

Organizatorem Beskid Hero jest Sportainment, agencja rozwijająca sporty motocyklowe w Polsce, mająca na swoim koncie imprezy takie, jak: Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie, Supercross – King of Poland, czy Mistrzostwa Świata SuperEnduro (Kraków 2016). Sportainment po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom polskich zawodników i kibiców. Po zorganizowanych w 2016 roku, po raz pierwszy w historii polskiego sportu motorowego, zawodach Supercross (Atlas Arena), rok 2017 rozpoczyna jej kolejny, nowy rozdział. Beskid Hero to zawody wzorowane na znanych i cenionych imprezach Hard Enduro odbywających się w raju tej dyscypliny – Rumunii.


REKLAMA

Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce to trzy dni ścigania się w ciężkim, górskim terenie. Techniczne zjazdy i podjazdy naszpikowane korzeniami i kamieniami, wąwozy rzeczne oraz techniczne ścieżki – to wszystko sprawi, że zawodnicy będą musieli pokonać własne słabości i dać z siebie wszystko. Tylko najtwardsi i najwytrwalsi przekroczą linię mety.

Organizacja zawodów Hard Enduro to bardzo ciężki i długotrwały proces, któremu towarzyszy wiele peturbacji związanych z dostępnością terenów górskich do jazdy na motocyklach:

„Mamy nadzieję, że każdy zawodnik, który ukończy rywalizację, opuści teren zawodów z uśmiechem na twarzy i poczuciem zdrowego zmęczenia po trzech dniach jazdy na motocyklu w górach. Od samego początku apelujemy do Was, zawodnicy i miłośnicy Hard Enduro, żebyście pamiętali, że z ogromnym trudem i wysiłkiem udało nam się pozyskać tereny pod organizację tych zawodów. Chcemy, aby wpisały się one na stałe w kalendarz eventów motocyklowych i odbywały się cyklicznie przez wiele kolejnych lat, stając się wizytówką polskiej sceny Hard Enduro. Tereny są udostępnione dla motocyklistów tylko i wyłącznie na czas zawodów. Wszystkich zawodników, amatorów Hard Enduro, jazdy na motocyklach w terenie oraz kibiców prosimy o uszanowanie naszych wysiłków i powstrzymanie się od jazdy po tym terenie zarówno przed jak i po zawodach” – mówi Tomasz Gagat, główny pomysłodawca wydarzenia.

Beskid Hero odbędzie się w dniach 2-4 czerwca, bazą wypadową będzie Góra Żar, a trasa prowadzić będzie przez tereny Beskidu Małego. Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach: Hobby, Expert oraz Masters. Limit zawodników wynosi 300 osób. Zapisy wystartują 14 kwietnia.


REKLAMAREKLAMA


Więcej informacji znajdziecie na stronie

oraz 

KOMENTARZE


REKLAMA