fbpx
A password will be e-mailed to you.

Drugi etap rajdu Dakar prowadził z Santa Rosa de la Pampa do San Rafael. Trasa miała 782 km w tym 295 odcinka specjalnego. Rywalizacja ciągnęła się przez zróżnicowany teren. Najpierw zawodnicy walczyli na twardej szutrowej trasie, później jechali po miękkim piachu, a na końcu pokonywali ciemne wulkaniczne wydmy. Rajd Dakar 2 etapBył to bardzo udany […]

Drugi etap rajdu Dakar prowadził z Santa Rosa de la Pampa do San Rafael. Trasa miała 782 km w tym 295 odcinka specjalnego. Rywalizacja ciągnęła się przez zróżnicowany teren. Najpierw zawodnicy walczyli na twardej szutrowej trasie, później jechali po miękkim piachu, a na końcu pokonywali ciemne wulkaniczne wydmy.

Rajd Dakar 2 etapBył to bardzo udany dzień dla Jakuba Przygońskiego, który po wywalczeniu piątego miejsca na odcinku, zaliczył awans na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Etap poszedł po myśli Jacka Czachora, który zapowiadał nadrabianie zaległości. Jacek wkręcił się na wysokie obroty i dzięki utrzymaniu bardzo dobrego tempa osiągnął metę z 17. czasem. Wynik zaowocował awansem na 24. miejsce. Gorzej poszło Markowi Dąbrowskiemu. Motocyklista ORLEN Team narzekał na problemy z zawieszeniem. Źle ustawiony motocykl nie prowadził się najlepiej i finalnie Marek był 32.

Nowym liderem motocyklistów został Marc Coma. Typowany na faworyta Hiszpan, stoczył zacięty bój o etapowe zwycięstwo ze swoim największym rywalem Cyrilem Despres. Drugi na mecie był Despres, przed Joanem Barredą.

Na drugim etapie najszybszy był Łukasz Łaskawiec. Rafał Sonik miał czwarty czas, natomiast Maciej Albinowski 24. Polacy nadal walczą o powrót do klasyfikacji generalnej, gdzie po drugim dniu rywalizacji stawkę czterokołowców prowadzi Sergio La Fuente, przed Alejandro Patronellim i Tomasem Maffei.

Autor: Katarzyna Bąk | Zdjęcie: ORLEN Team

Advertisement

ZOBACZ TAKŻE:

Rafał Sonik na starcie Dakaru

Ostatnie kilometry przed odprawą Rajdu Dakar!

KTM 450 EXC Racing – bestia.

KOMENTARZE