fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ceny za przejazd autostradą A2 po raz kolejny wzrosną. Podwyżki obowiązywać będą już od 2 marca 2020 i przede wszystkim będą dotyczyć kierowców podróżujących autami osobowymi oraz motocyklami. Podwyżka dotyczy przejazdu między Koninem, a Nowym Tomyślem. Kierowcy będą musieli zapłacić 22 zł za przejechanie każdego odcinka trasy (są ich trzy). Ceny wzrosną o 2 zł za każdy odcinek trasy.

Zapowiedziana podwyżka, będzie kolejną już w ostatnich latach podwyżką ceny za przejazd autostradą A2. Obecnie „A-dwójka” jest najdroższą autostradą w kraju. Teraz kierowcy aut oraz motocykli będą zmuszeni zapłacić na każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków trasy jeszcze więcej. Zmiana dotyczy wszystkich pojazdów kategorii pierwszej (pojazdy o dwóch osiach i motocykle), trzeciej oraz czwartej (o tych kat. wspominamy poniżej).

Ile kosztuje  przejazd autostradą A2?

Podwyżki za przejazd autostradą, zaczną obowiązywać już 2 marca od godziny 6 rano. Wyższe ceny obowiązywać będą na na odcinku pomiędzy Koninem, a Nowym Tomyślem. Na trasie, na kierowców czekają trzy bramki w odległości około 50 kilometrów od siebie. Na każdym punkcie poboru opłat zapłacimy 22 zł, co daje łączną kwotę wynoszącą 66 zł za przejechanie 150-kilometrowego odcinka. Obecnie ta kwota wynosi 60 zł.

To nie pierwsza podwyżka cen na autostradzie A2. Na początku roku 2017, przejazd trasą kosztował 17 zł za 50 kilometrów. Już w marcu zmieniono cenę do 19 zł, a na początku kolejnego roku przejazd autostradą kosztował 20 zł za odcinek.

Ceny ulegną również zmianie dla pojazdów kategorii 3 (pojazdy o o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami) oraz 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).. Obecnie kierowcy pojazdów 3 kat. musieli zapłacić kwotę wynoszącą 47 zł za każdy odcinek. Od 2 marca, zapłacą 50 zł. Dla kategorii 4. cena wzrośnie z 73 zł do 77 zł.


REKLAMAREKLAMA


 

 

KOMENTARZE