fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mamy świetną informację dla wszystkich kierowców. Autostrada A2 na odcinku Warszawa – Łódź pozostanie bezpłatna!

Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy i Łodzi, i osób, które w przyszłości będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek między Warszawą i Łodzią

– powiedział  wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

Ta informacja ucieszyła nie tylko motocyklistów, ale również kierowców auto osobowych. Brak opłat i zlikwidowanie punktów, w których te opłaty miały być pobierane usprawnią podróż autostradą A2. Już teraz samo istnienie bramek powodowało znaczne utrudnienia w ruchu, szczególnie w godzinach szczytu. Korek przy bramkach bardzo często ciągnął się przez wiele kilometrów.

Kolejne dwa pasy!

Jak zapewnił wiceminister sama autostrada zostanie w przyszłych latach rozbudowana o dodatkowe pasy ruchu. Przetargi na projekt przebudowy trasy ruszyły w grudniu 2018 roku. Jak poinformowała GDDKiA, „docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek (od węzła Pruszków do węzła Łódź Północ) będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu”.

Advertisement

Zarządca drogi zakłada, że prace związane z przygotowaniem trasy do rozbudowy rozpoczną się niezwłocznie, zakończą się najpóźniej w 2021 roku. Sama budowa zajmie nawet 3 lata. Austostrada A2 ma zostać rozbudowana bez zamykania poszczególnych odcinków dla ruchu pojazdów!

GDDKiA zakłada, że prace przygotowawcze na obu odcinkach rozpoczną się niezwłocznie i będą trwać maksymalnie do 2021 roku. Natomiast na samą realizację przewiduje się okres nawet do 3 lat, z uwagi na planowane prace bez zamykania odcinka dla ruchu.

Rozbudowa autostrady pochłonie 600 mln zł.

 

KOMENTARZE