Mamy świetną informację dla wszystkich kierowców. Autostrada A2 na odcinku Warszawa – Łódź pozostanie bezpłatna!

Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy i Łodzi, i osób, które w przyszłości będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek między Warszawą i Łodzią


REKLAMA

– powiedział  wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

Ta informacja ucieszyła nie tylko motocyklistów, ale również kierowców auto osobowych. Brak opłat i zlikwidowanie punktów, w których te opłaty miały być pobierane usprawnią podróż autostradą A2. Już teraz samo istnienie bramek powodowało znaczne utrudnienia w ruchu, szczególnie w godzinach szczytu. Korek przy bramkach bardzo często ciągnął się przez wiele kilometrów.

Kolejne dwa pasy!

Jak zapewnił wiceminister sama autostrada zostanie w przyszłych latach rozbudowana o dodatkowe pasy ruchu. Przetargi na projekt przebudowy trasy ruszyły w grudniu 2018 roku. Jak poinformowała GDDKiA, „docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek (od węzła Pruszków do węzła Łódź Północ) będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu”.

Zarządca drogi zakłada, że prace związane z przygotowaniem trasy do rozbudowy rozpoczną się niezwłocznie, zakończą się najpóźniej w 2021 roku. Sama budowa zajmie nawet 3 lata. Austostrada A2 ma zostać rozbudowana bez zamykania poszczególnych odcinków dla ruchu pojazdów!

GDDKiA zakłada, że prace przygotowawcze na obu odcinkach rozpoczną się niezwłocznie i będą trwać maksymalnie do 2021 roku. Natomiast na samą realizację przewiduje się okres nawet do 3 lat, z uwagi na planowane prace bez zamykania odcinka dla ruchu.

Rozbudowa autostrady pochłonie 600 mln zł.

 

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Zawodnicy bielskiego zespołu BMW Sikora Motorsport zdominowali motocyklowe zmagania w…
Jedziecie na narty do Włoch lub Francji? To zaplanujcie przejazd…