fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przebywający na, teoretycznie rocznym, rozbracie z MotoGP, Andrea Dovizioso lada moment wróci na motocykl Grand Prix! Czekają go bowiem testy Aprilii RS-GP w hiszpańskim Jerez de la Frontera! Co dalej?

Trzykrotny wicemistrz świata MotoGP – Andrea Dovizioso na motocyklu Grand Prix nie jeździł od listopada, kiedy zakończył się sezon 2020. Po rozstaniu z Ducati i braku sensownych opcji pozostania w paddocku, Włoch zdecydował się na „roczny rozbrat” z MotoGP. 

Teraz okazuje się jednak, że Dovi, który w przeszłości jeździł już w MotoGP na Hondzie, Yamasze i Ducati, szykuje się do przetestowania najnowszej Aprilii RS-GP. Producent z Noale chciał podpisać z Andreą kontrakt na sezon 2021, ale Włoch nie był przekonany co do konkurencyjności całego projektu. 

Aprilia RS-GP 2021

„Ucieszyło mnie zainteresowanie Aprilii i z chęcią przyjąłem zaproszenie na testy, bo znów pojeżdżę na maszynie MotoGP i pozostanę w formie, jednocześnie przekazując inżynierom moje opinie. Chciałbym podziękować Aprilii Racing za tę możliwość” – przyznał Dovizioso.

Z kolei szef projektu Aprilii w MotoGP, Massimo Rivola dodawał: „Z przyjemnością zaoferowaliśmy Andrei testy. Te dni w Jerez pozwolą nam lepiej się poznać, także na torze. To nie będzie >>małżeństwo na próbę<<, a raczej szansa na przejechanie wspólnych okrążeń, bez żadnych zobowiązań na przyszłość. Doskonale wiemy, na co stać Andreę. Jego doświadczenie będzie niezwykle pomocne, nawet podczas jednej sesji testowej”.

Testy odbędą się na hiszpańskim torze Circuito de Jerez w dniach 12-14 kwietnia. ,

Advertisement

Z kolei sezon 2021 MotoGP startuje już w ostatni weekend marca rundą o GP Kataru! Ekipę Aprilii reprezentują Aleix Espargaro oraz debiutant Lorenzo Savadori. 

Czy testy Andrei faktycznie będą tylko jednorazowym wyskokiem? Czy może, jeśli będzie dobrze czuł się na włoskiej maszynie, to jednak zobaczymy go w stawce w miejsce Savadoriego? W końcu, nie takie historie już widziano w MotoGP…


zdjęcie: Red Bull Content Pool, Aprilia Racing Team Gresini

KOMENTARZE