fbpx
A password will be e-mailed to you.

Alpinestars nie próżnuje i na rok 2022 prezentuje odświeżoną linię kamizelek z poduszkami powietrznymi. Do serii Tech-Air dołącza całkowicie nowy model Tech-Air OFF-ROAD V2 przeznaczony dla miłośników off-roadu, a wyścigowa wersja Tech-Air 10 zyskuje ochronę bioder!

Jak co roku, na początku stycznia w Las Vegas odbyły się targi CES – największe na świecie targi elektroniki oraz nowych technologii. Choć wielu wystawców zrezygnowało, to i tak nie obyło się bez kilku ciekawych nowości. Jedną z nich zaprezentowała marka Alpinestars, która postanowiła odświeżyć linię kamizelek z poduszkami powietrznymi. W sprzedaży pozostaje jednocześnie model Alpinestars Tech-Air 5, a więc kamizelka z poduszką powietrzną, którą można założyć pod niemalże każdą kurtkę motocyklową.

Advertisement

Tech-Air OFF-ROAD V2

Model Tech-Air OFF-ROAD V2 to pierwszy dostępny na rynku system poduszek powietrznych przeznaczonych dla motocyklistów uwielbiających off-road. Dzięki niemu, teraz i oni będą mogli czuć się równie bezpiecznie, co zawodnicy rywalizujący w zmaganiach drogowych.

Podobnie jak w wersji drogowej, model off-roadowy także ma trzy dedykowane tryby, które można zmieniać za pomocą aplikacji. Ustawia się go w zależności od pokonywanej trasy: droga, lekka jazda terenowa oraz tryb rajdowy oparty na danych z Rajdu Dakar.

Co najważniejsze, system jest bardzo łatwy w ponownym „naładowaniu”, dzięki czemu nawet po upadku nie trzeba od razu kończyć jazdy. Wystarczy bowiem wymienić dwa zbiorniki z powietrzem i kurtka ponownie zapewnia maksymalną ochronę. Alpinestars jednocześnie podkreśla, że to nie jest system przeznaczony do motocrossu. Warto pamiętać, że włoski producent pracuje nad taką ochroną od 2017 roku.

Alpinestars Tech-Air OFF-ROAD V2 ma trafić do sprzedaży pod koniec 2022 roku. Sugerowana cena detaliczna to 899,95 dolarów, czyli około 3600 złotych. Kurtka ma być dostępna w rozmiarach od S do 2XL.

Tech-Air 10

Na targach włoska marka zaprezentowała jednak także kilka nowych modeli. I tak Tech-Air 10 to nowa wersja ochrony dla uczestników drogowych. System oferuje ochronę nie tylko ramion, klatki piersiowej i pleców, ale także bioder. Ten ostatni dodany element to całkowita nowość na rynku.

Ze względu jednak na tę dodatkową ochronę, system po każdym „wybuchu” należy odesłać do Alpinestars celem ponownego naładowania. Podobnie jak model Tech-Air Race, także i „dziesiątka” ma 12 czujników i pozwala na 24 godziny jazdy na jednym ładowaniu.

Advertisement

Co ważne, model pasuje nie tylko do kombinezonów marki Alpinestars. Producent zaznacza, że system będzie pasował do każdego kombinezonu, który ma co najmniej 4cm „luzu” wokół klatki piersiowej i 2cm wokół bioder.

Alpinestars Tech-Air 10 ma trafić do sprzedaży w kwietniu/maju 2022 roku. Cena detaliczna to 999,95 dolarów, czyli blisko 4000 złotych.

Tech-Air 3

Dla tych, którzy chcą założyć poduszkę powietrzną na strój, w którym jeżdżą, Alpinestars przygotował „kurtkę”, a w zasadzie bardziej kamizelkę, Tech-Air 3. Ten model co prawda zapewnia tylko jednorazową ochronę, ale ponowne „ładowanie” odbywa się bez konieczności odsyłania kamizelki do producenta.

Model ma być dostępny w wersji damskiej i męskiej mniej więcej od połowy 2022 roku. Sugerowana cena detaliczna to 599,95 dolarów, a więc 2400 złotych.

KOMENTARZE