fbpx
A password will be e-mailed to you.

Związki Abartha z Yamahą mają dłuższą historię. Po raz pierwszy skorpiony pojawiły się na owiewkach Yamah Rossiego i Colina Edwardsa już podczas Grand Prix Australii na Phillip Island w 2007 roku. Wówczas uczczono w ten sposób okrągłą rocznicę pojawienia się marki Abarth, której korzenie są… motocyklowe. To w 1927 roku młody Carlo Abarth zbudował swój […]

Związki Abartha z Yamahą mają dłuższą historię. Po raz pierwszy skorpiony pojawiły się na owiewkach Yamah Rossiego i Colina Edwardsa już podczas Grand Prix Australii na Phillip Island w 2007 roku. Wówczas uczczono w ten sposób okrągłą rocznicę pojawienia się marki Abarth, której korzenie są… motocyklowe. To w 1927 roku młody Carlo Abarth zbudował swój motocykl, którym w rok później odniósł pierwsze zwycięstwo w wyścigach.

Po stronie Abartha korzyść jest taka, że firma przygotowała specjalnie wyposażony model symbolizujący tę współpracę – Abarth 595 Yamaha Factory Racing. Wyróżnia go 160-konny silnik, 17-calowe obręcze, kit specjalnego zawieszenia Koni, obniżone sprężyny Eibach i specjalny wydech – ”Record Monza”.

Składy wszystkich teamów tegorocznego cyklu MotoGP znajdziecie w numerze 3/2016 w dziale sport.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów