fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ostatni wyścig Motocyklowych Mistrzostwa Świata przed wakacyjną przerwą już za nami! Podczas rundy na Sachsenring Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso zajęli kolejno: 4 i 5 miejsce, tocząc wcześniej między sobą emocjonującą walkę aż do linii mety.

Niemcy przywitały zawodników chłodem, a sam wyścig odbywał się przy temperaturze powietrza, która wynosiła ok. 20 stopni Celsjusza oraz ok. 30 stopni asfaltu. Na torze Sachsenring zawodnicy mieli do pokonania 30 okrążeń, z czego każde mierzyło 3,7 km.

 
Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso startowali z 12 i 13 pola startowego. Jednak już podczas drugiego okrążenia awansowali na 6 i 7 pozycję, a do mety dotarli finalnie na 4 i 5 miejscu.

Jestem zadowolony z rezultatu tego wyścigu. Startowałem z dwunastego pola startowego, a do mety dotarłem jako czwarty. Stoczyłem świetną walkę z Andreą Dovizioso i Jackiem Millerem, z której wyszedłem zwycięsko – powiedział Danilo Petrucci – Jedyną niedogodnością dla mnie jest duża różnica czasowa od zwycięzcy, ale myślę mimo wszystko, że osiągnąłem najlepszy możliwy dla siebie wynik na tamten moment. Teraz pora na chwilę przerwy, podczas której będę pracował, aby być bardziej konkurencyjnym w walce o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Sachsenring to jeden z najtrudniejszych dla mnie obiektów, dlatego 5 miejsce będące wynikiem emocjonującej walki z Danilo, jest dla mnie pozytywnym rezultatem tego weekendu – dodał Andrea Dovizioso – Różnica czasowa, o której wspomniał Danilo, jest znacząca, a to dla nas informacja, że ciągle musimy pracować nad poprawą różnych aspektów naszego współzawodnictwa. Wakacyjna przerwa, która się właśnie zaczyna, będzie dla nas idealnym czasem, aby przeanalizować nasze działania i wdrożyć nowe rozwiązania.

Po dziewięciu rundach Andrea Dovizioso zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej z 127 punktami na koncie. Tuż za nim znajduje się Danilo Petrucci, tracąc jedynie 6 oczek do swojego zespołowego kolegi. W rankingu producentów Ducati zajmuje 2. miejsce, zaś w rankingu zespołów włoska ekipa utrzymuje najwyższą pozycję.

Kolejny wyścig już 4 sierpnia w czeskim Brnie.

KOMENTARZE