fbpx

Niezwykle pomyślnie zakończył się wyścigowy weekend na węgierskim torze Pannonia Ring. Team LRP Poland zwyciężył w mistrzostwach Polski oraz międzynarodowej serii Alpe Adria.

Swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Polski i awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Czech Michał Sembera, który przez cały wyścig utrzymywał doskonałe tempo za sterami swojego BMW S1000RR. Niedaleko za Semberą w niedzielnym wyścigu finiszował Grzegorz Hanuszewicz, który w drugim wyścigu zajął piątą pozycję w stawce WMMP.

Udany weekend LRP Poland

W klasie Superbike barw LRP Poland bronili; jeżdżący menedżer zespołu Bartłomiej Lewandowski oraz Tomasz Serafin. Obaj zaliczyli udane wyścigi. Lewandowski finiszował odpowiednio na piątym i czwartym miejscu, a Serafin na siódmej i ósmej pozycji w stawce WMMP. Solidny finisz w pierwszej dziesiątce wywalczył także reprezentujący LRP Poland w Pucharze Polski Rookie 1000 Dariusz Muszyński.

Polski Team zakończy w tym roku sezon WMMP w ostatni weekend sierpnia w Poznaniu. We wrześniu czeka ich z kolei start w legendarnym wyścigu FIM EWC, 24-godzinnym klasyku Bol d'Or na torze Paul Ricard.