fbpx

Cześć dziewczyny!
Sezon motocyklowy 2019 już tuż, tuż! Mamy nadzieję, że już się do niego aktywnie przygotowujecie, bo przygotowaliśmy dla Was świetną informację. Już na początku sezonu (11-13 kwietnia) będzie okazja, aby zrobić coś ekstra z kobietami, motocyklistkami z całego świata!  Dziewczyny z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych organizują Międzynarodowy, Kobiecy Rajd Motocyklowy – WRWR 2019. Celem jest przejechanie w sztafecie dookoła świata przez ponad 100 państw.

Motocyklistki z poszczególnych państw jadą swój kawałek rajdu i przekazują honorową pałeczkę. Akcja ma na celu promocję kobiecej strony motocykli, integrację kobiet z całego świata, rozbudzenie chęci przygody, a także ukazanie przemysłowi motoryzacyjnemu, że zainteresowanie motocyklami wśród kobiet nieustannie rośnie.


REKLAMA

Zespół WRWR zaprasza do zabawy i do wspólnej jazdy na dwóch kołach, by pokazać, że kobiety
też mają głos! 

Garść informacji o WRWR

Pełny opis Rajdu i zasady uczestnictwa znajdziecie na stronie: 
https://womenridersworldrelay.com

Oficjalne Rajd rozpoczął się 9 marca w The Ace Cafe w Londynie. Była to także okazja do wysłuchania inspirujących kobiecych historii motocyklowych. Polski przejazd odbędzie się 11-13 kwietnia, trasa rozpoczyna się w Piwnicznej Zdrój i wiedzie przez Sandomierz oraz Łódź, gdzie wspólnie z łódzkimi motocyklistkami oraz Grupą Łódki na Kołach oficjalnie otworzymy Sezon Motocyklowy 2019. Finał polskiego odcinka WRWR będzie miał miejsce w Cieszynie, gdzie spotkamy się z dziewczynami z Czech i Słowacji.
Gorąco zachęcamy Was do wzięcia aktywnego udziału w Rajdzie. Pokażmy, że polskie dziewczyny mają moc i potrafią ujarzmiać bestie! 


Więcej szczegółów zaczerpniecie u źródeł – do Waszej dyspozycji są ambasadorki WRWR w Polsce: Agata Pospieszynska oraz Karolina Kubis i Anna Kurkowska.

Kontakt: [email protected][email protected][email protected]

Polska część WRWR współorganizowana jest przez łódzką kobiecą grupę motocyklową: Łódki na Kołach

Plan weekendu

Piątek
17.00 spotkanie z obstawą Klubu Korarze Łódź i wspólny przyjazd do Łodzi (Wsparcie Męskiego KLubu Korsarze – https://www.facebook.com/events/287480538851997/)
19.30 pamiątkowe zdjęcie dla Placu Wolności
20.00 kolacja w Łódzkiej Restauracji (Łódzka Piwnica)
 
Sobota
9.00: Wspólne śniadanie u u Roberta w Sklepo-kawiarni: Zniką Doniką (https://www.facebook.com/Znik%C4%85d-Donik%C4%85d-Nowhere-to-Nowhere-2014422478827138/)
11.00 Wyjazd do Atlas Areny na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2019
11.50 spotkanie pod sceną główną
12.30 Symboliczne przekazanie pałeczki w ręce p. Prezydent Hanny Zdanowskiej
14.00 Parada Motocyklowa
14.30 Wyjazd do Cieszyna

WRWR w pigułce

WRWR zostało wymyślone 29 sierpnia 2018 roku przez Hayley Bell, 27-letnią motocyklistkę z Wielkiej Brytanii. Hayley chciała zrobić coś wielkiego, co nigdy dotąd nie było organizowane na taką skalę. Jej celem było zainteresowanie branży motocyklowej i wywołanie efektu WOW: „Jak dużo motocyklistek jest na drogach!”.


W sierpniu 2018 roku została założona grupa na Facebook’u, która po miesiącu liczyła już  10000 członkiń z 80 krajów. Aktualnie w grupie jest ponad 14 tysięcy kobiet z blisko 100 krajów. Rajd wyruszył 27 lutego 2019 roku z John O’Groats (Szkocja), a zakończy się w styczniu 2020 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W międzyczasie 09.03.2019 ma miejsce Oficjalne Otwarcie Międzynarodowego Kobiecego Rajdu Motocyklowego.

Strażniczka czy Towarzyszka?

Pomysłodawczyni, Hayley Bell stworzyła zespół entuzjastek z różnych krajów, które tak jak ona są zafascynowane ideą WRWR. Zespół składa się między innymi z Ambasadorek z każdego kraju, których zadaniem jest zaplanowanie trasy przejazdu i wydarzeń towarzyszących w danym kraju. Trasy będą publikowane w kolejności przejazdu (harmonogram poniżej). Głównym zadaniem uczestniczek, zwanych Strażniczkami, jest przekazywanie „pałeczki” między krajami, tak żeby okrążyła świat, cały czas znajdując się w bezpiecznych rękach. 

Motocyklistki mogą rejestrować się jako „Strażniczki” (Guardian) bądź „Towarzyszki” (Companion). Są dwie opcje rejestracji – 25 funtów (pełen pakiet gadżetów związanych z wydarzeniem, certyfikat uczestnictwa oraz unikatowa koszulka) lub 5 funtów (zawiera cyfrowy certyfikat uczestnictwa). Mężczyźni mogą zarejestrować się jako osoba towarzysząca „Strażniczki”. Wszystkie koszty związane z rajdem muszą zostać pokryte przez jego uczestniczki (między innymi paliwo, wyżywienie, zakwaterowanie i inne).

Harmonogram :

Luty 2019: Szkocja
Marzec 2019: Irlandia, Walia, Anglia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Andora, Włochy, Słowenia,
Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
Kwiecień 2019: Albania, Macedonia, Serbia, Węgry, Słowacja, Polska, Czechy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Holandia
Maj 2019: Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rumunia
Czerwiec 2019: Bułgaria, Grecja, Turcja, Iran, Pakistan
Lipiec 2019: Indie, Nepal, Bangladesz, Birma, Laos
Sierpień 2019: Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, Australia
Wrzesień 2019: Nowa Zelandia, Japonia, Kanada
Październik 2019: USA, Meksyk, Belize, Gwatemala, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka
Listopad 2019: Panama, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, Urugwaj
Grudzień 2019: Paragwaj, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Namibia, Botswana
Styczeń 2020: Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Kenia, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie

KOMENTARZE

REKLAMA