fbpx
A password will be e-mailed to you.

Cześć dziewczyny!
Sezon motocyklowy 2019 już tuż, tuż! Mamy nadzieję, że już się do niego aktywnie przygotowujecie, bo przygotowaliśmy dla Was świetną informację. Już na początku sezonu (11-13 kwietnia) będzie okazja, aby zrobić coś ekstra z kobietami, motocyklistkami z całego świata!  Dziewczyny z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych organizują Międzynarodowy, Kobiecy Rajd Motocyklowy – WRWR 2019. Celem jest przejechanie w sztafecie dookoła świata przez ponad 100 państw.

Motocyklistki z poszczególnych państw jadą swój kawałek rajdu i przekazują honorową pałeczkę. Akcja ma na celu promocję kobiecej strony motocykli, integrację kobiet z całego świata, rozbudzenie chęci przygody, a także ukazanie przemysłowi motoryzacyjnemu, że zainteresowanie motocyklami wśród kobiet nieustannie rośnie.

Zespół WRWR zaprasza do zabawy i do wspólnej jazdy na dwóch kołach, by pokazać, że kobiety
też mają głos! 

Garść informacji o WRWR

Pełny opis Rajdu i zasady uczestnictwa znajdziecie na stronie: 
https://womenridersworldrelay.com

Oficjalne Rajd rozpoczął się 9 marca w The Ace Cafe w Londynie. Była to także okazja do wysłuchania inspirujących kobiecych historii motocyklowych. Polski przejazd odbędzie się 11-13 kwietnia, trasa rozpoczyna się w Piwnicznej Zdrój i wiedzie przez Sandomierz oraz Łódź, gdzie wspólnie z łódzkimi motocyklistkami oraz Grupą Łódki na Kołach oficjalnie otworzymy Sezon Motocyklowy 2019. Finał polskiego odcinka WRWR będzie miał miejsce w Cieszynie, gdzie spotkamy się z dziewczynami z Czech i Słowacji.
Gorąco zachęcamy Was do wzięcia aktywnego udziału w Rajdzie. Pokażmy, że polskie dziewczyny mają moc i potrafią ujarzmiać bestie! 


Więcej szczegółów zaczerpniecie u źródeł – do Waszej dyspozycji są ambasadorki WRWR w Polsce: Agata Pospieszynska oraz Karolina Kubis i Anna Kurkowska.

Kontakt: [email protected][email protected][email protected]

Polska część WRWR współorganizowana jest przez łódzką kobiecą grupę motocyklową: Łódki na Kołach

Plan weekendu

Piątek
17.00 spotkanie z obstawą Klubu Korarze Łódź i wspólny przyjazd do Łodzi (Wsparcie Męskiego KLubu Korsarze – https://www.facebook.com/events/287480538851997/)
19.30 pamiątkowe zdjęcie dla Placu Wolności
20.00 kolacja w Łódzkiej Restauracji (Łódzka Piwnica)
 
Sobota
9.00: Wspólne śniadanie u u Roberta w Sklepo-kawiarni: Zniką Doniką (https://www.facebook.com/Znik%C4%85d-Donik%C4%85d-Nowhere-to-Nowhere-2014422478827138/)
11.00 Wyjazd do Atlas Areny na Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2019
11.50 spotkanie pod sceną główną
12.30 Symboliczne przekazanie pałeczki w ręce p. Prezydent Hanny Zdanowskiej
14.00 Parada Motocyklowa
14.30 Wyjazd do Cieszyna

WRWR w pigułce

WRWR zostało wymyślone 29 sierpnia 2018 roku przez Hayley Bell, 27-letnią motocyklistkę z Wielkiej Brytanii. Hayley chciała zrobić coś wielkiego, co nigdy dotąd nie było organizowane na taką skalę. Jej celem było zainteresowanie branży motocyklowej i wywołanie efektu WOW: „Jak dużo motocyklistek jest na drogach!”.


W sierpniu 2018 roku została założona grupa na Facebook’u, która po miesiącu liczyła już  10000 członkiń z 80 krajów. Aktualnie w grupie jest ponad 14 tysięcy kobiet z blisko 100 krajów. Rajd wyruszył 27 lutego 2019 roku z John O’Groats (Szkocja), a zakończy się w styczniu 2020 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W międzyczasie 09.03.2019 ma miejsce Oficjalne Otwarcie Międzynarodowego Kobiecego Rajdu Motocyklowego.

Strażniczka czy Towarzyszka?

Pomysłodawczyni, Hayley Bell stworzyła zespół entuzjastek z różnych krajów, które tak jak ona są zafascynowane ideą WRWR. Zespół składa się między innymi z Ambasadorek z każdego kraju, których zadaniem jest zaplanowanie trasy przejazdu i wydarzeń towarzyszących w danym kraju. Trasy będą publikowane w kolejności przejazdu (harmonogram poniżej). Głównym zadaniem uczestniczek, zwanych Strażniczkami, jest przekazywanie „pałeczki” między krajami, tak żeby okrążyła świat, cały czas znajdując się w bezpiecznych rękach. 

Motocyklistki mogą rejestrować się jako „Strażniczki” (Guardian) bądź „Towarzyszki” (Companion). Są dwie opcje rejestracji – 25 funtów (pełen pakiet gadżetów związanych z wydarzeniem, certyfikat uczestnictwa oraz unikatowa koszulka) lub 5 funtów (zawiera cyfrowy certyfikat uczestnictwa). Mężczyźni mogą zarejestrować się jako osoba towarzysząca „Strażniczki”. Wszystkie koszty związane z rajdem muszą zostać pokryte przez jego uczestniczki (między innymi paliwo, wyżywienie, zakwaterowanie i inne).

Harmonogram :

Luty 2019: Szkocja
Marzec 2019: Irlandia, Walia, Anglia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Andora, Włochy, Słowenia,
Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
Kwiecień 2019: Albania, Macedonia, Serbia, Węgry, Słowacja, Polska, Czechy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Holandia
Maj 2019: Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rumunia
Czerwiec 2019: Bułgaria, Grecja, Turcja, Iran, Pakistan
Lipiec 2019: Indie, Nepal, Bangladesz, Birma, Laos
Sierpień 2019: Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, Australia
Wrzesień 2019: Nowa Zelandia, Japonia, Kanada
Październik 2019: USA, Meksyk, Belize, Gwatemala, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka
Listopad 2019: Panama, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, Urugwaj
Grudzień 2019: Paragwaj, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Namibia, Botswana
Styczeń 2020: Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Kenia, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów