fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zespół LRP Poland jest gotowy do kolejnego sezonu! Polska ekipa ponownie wystartuje w  w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata FIM Endurance World Championship. W jej nieco zmienionym składzie znalazło się czterech doświadczonych zawodników.

Na charakterystycznym motocyklu z numerem 90 zmieniać się będą Niemiec Dominik Vincon, Holender Pepijn Bijsterbosch i Austriak Julian Puffe. Rolę zawodnika rezerwowego pełnić będzie założyciel i manager polskiego zespołu, Bartłomiej Lewandowski. 
 
Vincon reprezentuje barwy Teamu LRP Poland od początku 2019 roku. Bijsterbosch dołączył do ekipy w połowie ubiegłego roku, z kolei Puffe startował już z polskim zespołem w legendarnym wyścigu Bol d’Or dwa lata temu. Cała trójka regularnie walczy nie tylko w czołówce MŚ FIM EWC, ale także prestiżowych mistrzostw IDM Superbike, w których Team LRP Poland startował w 2021 roku. 
 Za obsługę przygotowanego przez szefa technicznego zespołu, Marcina Kolanowskiego, motocykla w sezonie 2023 ponownie odpowiadać będą studenci i studentki Politechniki Wrocławskiej, którzy na medal spisali się w tej roli w ubiegłym roku. 
 
Swój motocykl i barwy Team LRP Poland zaprezentuje wkrótce, po powrocie z trwających właśnie w Hiszpanii testów. Pierwszy wyścig sezonu MŚ FIM EWC, 24-godzinne zmagania na francuskim torze Le Mans, już w połowie kwietnia. 
 Przystępujemy do sezonu 2023 ponownie podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi Bartłomiej Lewandowski, najwyżej sklasyfikowany Polak w historii MŚ FIM EWC i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce. – Dominik, Pepijn i Julian tworzą bardzo mocny zespół, który ma szansę walczyć z fabrycznymi ekipami o czołowe pozycje w tak legendarnych wyścigach 24-godzinnych, jak Le Mans czy Bol d’Or. Tym bardziej, że na nasz wspólny sukces za kulisami pracować będzie ponownie młoda i zmotywowana, ale i już doświadczona i sprawdzona ekipa mechaników.Po latach startów w wyścigach długodystansowych ja z kolei przystępuję do sezonu 2023 w nowej roli. Z jednej strony skupię się na zadaniach managera, jeszcze bliżej wspierając naszą ekipę podczas pracy w trakcie samych wyścigów. Z drugiej strony będziemy chcieli nadal wykorzystać moje doświadczenie, dlatego będę starał się pomóc w jak najszybszym ustawieniu motocykla podczas treningów jako zawodnik rezerwowy. Stworzyliśmy razem bardzo dobry i konkurencyjny pakiet, który zaprezentujemy w pełni już niedługo, dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się Le Mans i pierwszego wyścigu sezonu MŚ FIM EWC.
 

KOMENTARZE