fbpx
A password will be e-mailed to you.

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa organizuje drugą edycję Rajdu Motocyklowego Weteranów, podczas której uczestnicy będą wspominać i oddawać cześć poległym kolegom, którzy poświęcili swoje życie w służbie ojczyźnie.

Od 1953 roku Polska brała udział w 92 operacjach zagranicznych, w których wzięło udział ponad 115 tysięcy polskich żołnierzy, funkcjonariuszy innych służb i pracowników cywilnych. Wielu z nich wróciło szczęśliwie do domu, jednak niektórzy podczas działań stracili zdrowie i życie, oddając to, co najważniejsze w służbie dla Ojczyzny.

Dzięki takim inicjatywom, jak 2. Rajd Motocyklowy Weteranów, w społeczeństwie zwiększa się świadomość na temat działań poza granicami państwa, popularyzowana jest postawa patriotyczna, zwiększa się otwartość na potrzeby i kooperację ze społecznością weteranów, a także propagowana jest forma aktywnego spędzania czasu wolnego. Co więcej, taki rajd to również promocja bezpiecznej jazdy i okazja do nawiązania znajomości, którymi można cieszyć się także poza rajdem. 

2. Rajd Motocyklowy Weteranów to projekt wykorzystujący zainteresowanie motocyklami wśród żołnierzy, weteranów i funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, dzięki któremu mogą tworzyć nowe formy współpracy i spędzania wolnego czasu poza czasem służby. Społeczność zmotoryzowanych weteranów staje się również zachętą do aktywnego spędzania czasu, wzajemnej pomocy i niezbędnego wsparcia dla uczestników misji.

Przebieg 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów

  1. Rajd Motocyklowy Weteranów zostanie zorganizowany w trzech etapach:
  • Etap 1 – Rozpoczęcie 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów planowane na 2 maja 2021 roku. W pierwszym etapie uczestniczą zgłoszeni żołnierze, weterani i funkcjonariusze innych formacji mundurowych z poszczególnych JW. oraz spoza RON (grupa ograniczona przez organizatora).
  • Etap 2 – Na zrealizowanie drugiego etapu rajdu przewidywane jest 30 dni, będzie realizowany indywidualnie wg. ustaleń między poszczególnymi jednostkami i uczestnikami. W ramach drugiego etapu zaplanowano przejazd w miejsca pochówku i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy poległych na misjach poza granicami państwa, a także spotkania z rodzinami i bliskimi poległych oraz spotkania ze społeczeństwem. W 2. etapie wezmą udział zgłoszeni żołnierze, weterani z poszczególnych JW. i spoza RON, oraz funkcjonariusze innych formacji mundurowych. Uczestnicy zostaną podzieleni przez organizatora na grupy wg. terytorium.
  • Etap 3 – Zakończenie 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów zaplanowano na 29 maja 2021 roku. W trzecim etapie rajdu będą uczestniczyć żołnierze, weterani z poszczególnych JW. i spoza RON oraz funkcjonariusze innych formacji mundurowych. Grupa może zostać ograniczona przez organizatora.

Informacje dla uczestników 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów

Organizatorzy 2. Rajdu Motocyklowego Weteranów zapraszają wszystkich motocyklowych weteranów, żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb mundurowych do udziału w rajdzie i wspólnego oddania czci poległym kolegom. Żołnierzy i pracowników RON w służbie, chętnych do udziału w rajdzie, powinni zgłosić przełożeni. Więcej informacji w tym zakresie udzieli koordynator rajdu, st. chor. Marcin Michalak (nr tel. 606-943-381, 261-168-522).

Pozostali mogą przesłać swoje zgłoszenia za pomocą formularza, który jest dostępny na stronie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa pod tym linkiem. Formularz będzie dostępny do dnia 5 marca 2021 roku. Więcej informacji udzieli p. Sebastian Bartkowski (e-mail: [email protected], nr tel. 503-039-847 lub 261-842-237).

Uczestnictwo w rajdzie jest dobrowolne. Przejazdy poszczególnych motocyklistów na każdym etapie rajdu odbywają się indywidualnie, zgodnie z ustaleniami koordynatora danej grupy i koordynatora rajdu, oraz z zachowaniem zasad ruchu drogowego. Realizacja rajdu jest uzależnione od sytuacji epidemicznej w Polsce i może ulec zmianie.

KOMENTARZE