fbpx
A password will be e-mailed to you.

Majsterkowanie dla wielu jest przede wszystkim dobrą zabawą. Aby tak było, niezbędne są nie tylko chęci, ale i odpowiednio skuteczne i wytrzymałe narzędzia. Takie możemy znaleźć w ofercie sklepu Louis. Marka Rothewald to bowiem doskonałe rozwiązanie dla każdego – nie tylko dla miłośników jednośladów.

Louis – zaufaj doświadczeniu

Warsztat bez wysokiej jakości narzędzi nie istnieje – to oczywiste nie tylko dla profesjonalistów, ale też zwykłych pasjonatach majsterkowania. W końcu jaką frajdę sprawiałaby praca przy swoim motocyklu, gdybyśmy nie dysponowali idealnie dopasowanym kluczem?Odpowiedź na to pytanie znalazła firma Louis, która od ponad 80 lat dostarcza na światowy rynek innowacyjne rozwiązania dla branży motocyklowej. Niemiecka firma, znając potrzeby klientów, stworzyła szeroką gamę produktów, którą wyróżnia bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nie dziwi, że obecnie firma jest europejskim liderem w branży odzieży i akcesoriów motocyklowych.

Wybierając ofertę tak doświadczonych dostawców możemy być spokojni o należytą jakość oferowanych produktów. W końcu profesjonalizm jest w cenie w każdej branży, także w motoryzacji.

Rothewald – narzędzia, jakich potrzebujesz

Wśród licznych produktów oferowanych przez niemieckiego producenta, znajdziemy także narzędzia, które mogą służyć przez wiele lat. Właśnie takie motto, „Narzędzia na lata”, przyświeca marce Rothewald.

Pod tym szyldem możemy znaleźć produkty, dzięki którym raz na zawsze zapomnimy o ukręconych łbach śrub czy problemach z odkręceniem świecy. Korzystając z katalogu tej marki można wyposażyć swój warsztat we wszelkie niezbędne narzędzia do prac przy motocyklu.

W ofercie Rothewald znajdują się bowiem zestawy kluczy nasadowych, wakuometry, podnośniki motocyklowe czy uchwyty naścienne. Co ważne, wszystko to można sprawdzić bez wychodzenia z domu. W poświęconej marce Rothewald części internetowego sklepu Louis znajdują się bowiem wszystkie niezbędne informacje dotyczące każdego produktu. Dzięki precyzyjnym opisom szybko ustalimy, czy klucz lub inne narzędzie będzie dla nas przydatne.Poza tym producent oferuje także rozwiązania, które ułatwią utrzymanie porządku w garażu czy warsztacie. W jego sklepie znajdziemy bowiem wózki warsztatowe, torby na narzędzia czy miski magnetyczne.

Jakie narzędzia Rothewald wybrać na początek?

Na początek warto zapoatrzyć się w porządny, bogato wyposażony zestaw kluczy, który ułatwi otwarcie drzwi do warsztatowego sukcesu! W tej konfiguracji znajdują się grzechotki 1/2 1/4 i 3/8 cala z nasadkami od 4 do 32 mm, czyli wystarczające, by odkręcić każdą śrubę w niemal każdym motocyklu. Do tego jest jeszcze zestaw śrubokrętów, szczypiec, kluczy płaskich, imbusów, bitów – już z samym tym zestawem możecie wykonać większość podstawowych i nieco ambitniejszych prac mechanicznych przy motocyklu czy samochodzie!

Jeśli masz jednak chrapkę na ambitniejsze serwisy, niż zmiana oleju czy klocków hamulcowych, to niezbędny będzie podnośnik warsztatowy. Dzięki niemu czynności wymagające zdjęcia kół, jak np. wymiana łożysk w elementach zawieszenia czy sam demontaż amortyzatorów, będą nie tylko łatwiejsze, ale w ogóle możliwe. 

Z kolei prąd jest o tyle złośliwy, że na pierwszy rzut oka zazwyczaj nie widać, gdzie napotyka przeszkodę. Wiemy zatem, że coś nie działa, ale dlaczego? W uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie zazwyczaj pomaga multimetr, który przy odrobinie wiedzy o elektryce pozwoli namierzyć chochlika czającego się w gęstwinie kabli. Nawet jeśli nie jesteście elektrykami, to uwierzcie, że jest to przydatna rzecz, która niejednemu z nas uratowała plany wyjazdowe!

Warto też pamiętać, że śruba niedokręcona to śruba stracona – tak samo jest ze śrubami przekręconymi. Klucz dynamometryczny uratuje wszelkie śruby i nakrętki przed niewprawioną ręką mechanika, a wprawionej pomoże w kolejnych pracach serwisowych. Śruby dokręcone z odpowiednim momentem mają znacznie mniejszą tendencję do zapiekania się i urywania, gdy są stare. Ponadto wymagają znacznie mniej siły, niż te dokręcone „z łokcia”, jak najmocniej. Do większości prac serwisowych wystarczy klucz z zakresem 20-110 Nm, ale nie zaszkodzi także z czasem wyposażyć się w klucz o zakresie 40-210 Nm. O tym, jakie momenty są wymagane do konkretnej śruby, dowiecie się z serwisówki motocykla lub z licznych tabel momentów dla danego rozmiaru śruby dostępnego w internecie lub sklepach z art. metalowymi.

Pierścienie segera nie są z kolei najczęściej stosowanym zabezpieczeniem, ale znajdziecie je w każdym motocyklu – w układach hydraulicznych, przekładniach, zawieszeniu czy w przeniesieniu napędu. Dlatego warto zawsze mieć do nich szczypce, bo w niektórych momentach nie da się ich zastąpić młotkiem i śrubokrętem. Zdecydowanie ułatwiają pracę przy motocyklu i jak pokazuje praktyka, przydają się zdecydowanie częściej, niż mogłoby się wydawać.

Widać wyraźnie, że z produktami marki Rothewald majsterkowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Wybierając te narzędzia można być pewnym, że nie zawiodą one w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki nim wykonanie zarówno tych łatwiejszych, jak i bardziej skomplikowanych napraw nie będzie stanowiło żadnego problemu.

KOMENTARZE