fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rajdy motocyklowe z roku na rok zyskują na popularności. Skąd taka popularność tej formy spędzania wolnego czasu? To przede wszystkim świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, spotkania z innymi motocyklistami i offroadowych zabaw bez łamania prawa.

Jednym z rajdów, z którym szczególnie sympatyzujemy jest Rajd Tukan. To świetnie zorganizowania i poprowadzona po wspaniałych szlakach okolic Bolkowa impreza offroadowa, która od lat ściąga fanów szeroko pojętego offroadu. 

Advertisement

Tegoroczna edycja Tukana w związku z pandemią COVID 19, została przełożona i odbędzie się w terminie 4-6 września w Bolkowie. Zapisy trwają, dlatego spiesz się, ponieważ liczba miejsc szybko się kurczy!

Rajd Tukan. Impreza dla każdego!

Trasa rajdu wiedzie po specjalnie przygotowanych do tego celu odcinkach specjalnych i pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności w trzech klasach: pierwsza, to grupa przygotowana dla najlżejszych motocykli (klasa „lekka”) – mogą w niej wziąć udział motocykle o pojemności od 250 ccm do 570 ccm. Kolejna klasa to „jednogarowa”. W tej grupie znajdziemy motocykle jednocylindrowe wyposażone w silnik o pojemności powyżej 571 ccm. Trzecia klasa, „dwugarowe”, została przygotowana z myślą o najcięższych sprzętach i mogą w niej wystartować jednoślady z silnikami powyżej 571 ccm, wyposażone w silniki dwucylindrowe. Taki podział na klasy wydaje się rozsądny.

Advertisement

Warto zaznaczyć, że najlżejszymi motocyklami, które mogą wziąć udział w rajdzie są sprzęty o pojemności 250 ccm. Warto również pamiętać, że motocykle, które nie są wyposażone w opony terenowe nie mogą wziąć udziału w imprezie. Dlatego jeśli myślisz o zapisaniu się na tegorocznego Tukana, to weź pod uwagę porządne przygotowanie sprzętu. 

>>>Więcej o zasadach rajdu przeczytasz tutaj!<<<

Nie wiemy jak Wy, ale my już się nie możemy doczekać i zrobimy wszystko żeby się tam pojawić! To będzie mega dobra impreza!

KOMENTARZE