fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na najbliższą sobotę 10 kwietnia zaplanowano rundę rozgrzewkową Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawodnicy będą sprawdzać formę u progu nowego sezonu 2021, a nowi w stawce powalczą o licencję Polskiego Związku Motorowego.

„To szczególny moment, zwłaszcza dla nowych zawodników dyscypliny” – podkreśla Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. „Zdanie licencji to przepustka do świata motorsportu. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą rywalizować na torach asfaltowych, ale i off-roadowych. Nas oczywiście bardzo to cieszy i chcemy zapewnić im płynne wejście w świat współzawodnictwa. Zdając teraz egzamin teoretyczny i praktyczny, w maju podczas I rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, będą już pełnoprawnymi zawodnikami, zdobywając punkty w klasyfikacji generalnej”.

Zaczynają w Bydgoszczy

Runda rozgrzewkowa, czyli Otwarte Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego, odbędzie się na bydgoskim Kartodromie. Tradycyjnie zwycięzcy zostaną wyłonieni z kilku klas: Pit Girls, Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters. Pojawia się także nowa klasa: MiniGP, a mniej doświadczeni pojadą w wyścigu Rookie. Puchar Polski Pit Bike SM„Całą zimę trenowałem na torze kartingowym Kormoran w Olsztynie pod okiem naszego trenera, Marka Szkopka. „Wiosną rozpoczęliśmy treningi na placu oraz torze w Modlinie. Chciałbym przejechać cały sezon bez kontuzji i być w TOP10 klasy Stock 90” – mówi uczestnik najmłodszej klasy, Karol Terka.

Bardzo mnie cieszy rozwój dyscypliny pit bike w naszym kraju. Za moich czasów nie było takich możliwości, nie mieliśmy na czym trenować. Teraz dzięki dostępności sprzętu, ale także dzięki systemowi szkoleń, zmieniło się to diametralnie. Polskie nazwiska w światowych cyklach będą coraz częstszym zjawiskiem. To naturalny bieg. Ja jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć praktycznie od samego początku. Cały sens naszej kariery to przekazać swoje doświadczenie młodszym pokoleniom” – dodaje Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC oraz trener.Puchar Polski Pit Bike SM

3…2..1…start!

Zawodnicy zmierzą się na motocyklach MRF, YCF i Kayo. Po rundzie rozgrzewkowej czekają ich cztery rundy pucharowe: 3 maja na Autodromie Słomczyn, 6 czerwca na Wallrav Race Center w  Starym Kisielinie, 10 lipca – Kartodrom Bydgoszcz i finał 10 października na Awix Racing Arena w Toruniu.

W tym sezonie po raz drugi odbędzie się również wydarzenie w randze Mistrzostw Polski. Będą to dwudniowe zawody 28-29 sierpnia na koszalińskim Motoparku. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest toruński klub MX Otopit Toruń.

Puchar Polski Pit Bike SM

KOMENTARZE